خوارزمی نخستین شرکت صاحب‌امتیاز توسعه دانش کربنکینگ با نام پردیس بانک در کشور

دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 158 بازدید

 

به گزارش پرداخت برتر به نقل از سرمدنیوز، نشست خبری مدیرعامل و مدیران شرکت فناوری اطلاعات خوارزمی با حضور خبرنگاران جراید، خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های خبری با هدف معرفی جامع و تشریح قابلیت‌ها و مزایای رقابتی بسته نرم‌افزار جامع بانکی «پردیس‌بانک» در محل سالن اجتماعات شرکت برگزار و طی آن به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داده شد.

امکان پیاده‌سازی «پردیس بانک» در بانک‌های بزرگ و بیش از چهار هزار شعبه از جمله امکانات این محصول به شمار می‌رود و نکته قابل توجه آنکه این سیستم با هدف بومی‌سازی، نصب و راه‌اندازی، واگذاری کد منبع(Source Code) به همراه آموزش انتقال دانش توسعه و نگهداری، پشتیبانی، راهبری، مشاوره و حمایت کامل از بانک‌ها ارائه می‌شود.

خوارزمی به‌عنوان نخستین شرکت صاحب‌امتیاز توسعه دانش کربنکینگ با نام پردیس بانک در کشور، حق پیاده‌سازی چنین سیستمی در بانک‌های بزرگ ایران توسط این نرم‌افزار را از آن خود می‌داند. در ابتدای این نشست پرویز مقدسی، مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی با بیان اینکه هزاره سوم عصر ارتباطات و فناوری است، اظهار کرد: «عصرIT پرشتاب است و به‌سرعت صورت مسایل، موضوعات و محصولات نظام بانکی در حال توسعه و تغییر است. به همین علت باید راهکارهای جدیدی در حوزه IT با توجه به نیازهای سیستم بانکی عرضه کنیم

وی افزود: امروزه صنعت IT برای کسب‌وکارها یک ابزار نیست بلکه یک راهبرد است. نمی‌توانیم با توجه به سرعتی که بخش IT در دنیا دارد، متوقف شویم. مدیرعامل شرکت خوارزمی اظهار داشت: در بانکداری کشور به‌خصوص بانکداری خُرد، کارهای زیادی انجام شده و کسب‌وکار بانک‌ها با IT هماهنگ شده است. وی با بیان اینکه در گذشته بیش از ۷۰ درصد وقت شعب صرف پرداخت قبوض خدمات عمومی می‌شد، گفت: امروزه حضور افراد برای پرداخت کم‌رنگ شده، نه اینکه شعبه وجود نداشته باشد بلکه چهره نظام بانکی در دنیا در حال تغییر است و بانک‌ها به شبکه‌های اجتماعی متصل شده‌اند. مقدسی به اقدامات شرکت توسعه فناوری خوارزمی هم اشاره کرد و گفت: شرکت بخشی را به بررسی این مساله اختصاص داد که نظام بانکی دنیا به کدام سو می‌رود. نزدیک به یک‌سال تحقیقات زیادی در این زمینه صورت گرفت و پی بردیم که 50 درصد شعب سنتی بانک‌های آمریکایی تا سال ۲۰۲۰ تعطیل خواهد شد. نتیجه‌ تیم آینده‌پژوهی انتخاب محصول و شرکت‌هایی بود که با آنها همکاری کنیم.

مدیرعامل خوارزمی درباره سیستم پردیس بانک ابراز کرد: نرم‌افزار جامعی می‌خواستیم که منبع (سورس) آن نیز در اختیار ما باشد. شرکت‌ها و محصولات مختلفی انتخاب شدند و پس از ۹ ماه تحقیق و بررسی، نرم‌افزار یکپارچه بانکداری سان‌لاین را مناسب شرایط کشور یافتیم. مدت دو ماه نیز با این شرکت از نزدیک همکاری داشتیم و درباره حجم تراکنش‌ها، معماری سیستم و... بحث کردیم. مزیت سیستمی که نامش را پردیس بانک گذاشتیم این است که سورس را می‌گیریم و دانش فنی را منتقل می‌کنیم زیرا معتقدیم IT یک راهبرد است و بانک باید بر آن احاطه داشته باشد و جریان آن را خودش هدایت کند. ژان صیاد، قائم مقام مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، سخنرانی خود را با عنوان «روند تکنولوژی و مدل کسب‌وکار در سیستم بانکی» ارائه کرد. وی گفت: امروزه همه می‌دانند که IT یک استراتژی است و دیگر فقط محرک کسب‌وکار نیست. راهبرد راه هرگز برون‌سپاری نمی‌کنند. برای اینکه هدایت این سیستم در اختیار بانک باشد از این دو حالت خارج نیست: یا سورس و دانش باید به بانک انتقال یابد یا اینکه پیشرفت فناوری به حدی برسد که با وجود عدم مالکیت، این امکان را فراهم کند. در حالی که اکنون مشاهده می‌شود شرکت‌های پیمانکار نتوانسته‌اند رضایت بانک‌ها را در پشتیبانی فراهم کنند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر