بعد از روسیه و ترکیه، ایران طرح اتصال کارت های بانکی را به ازبکستان پیشنهاد داد

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 21 بازدید

بعد از روسیه و ترکیه، ایران طرح اتصال کارت‌های بانکی را به ازبکستان پیشنهاد داد

 

به گزارش پرداخت برتر، در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و ازبکستان، محمد شریعتمداری اعلام کرد: با کشور روسیه به جمع‌بندی رسیده‌ایم که کارت‌های بانکی ایرانیان در پوزهای مورد شناسایی بانک‌های آنها به‌راحتی کار کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با معاون اول نخست‌وزیر ازبکستان به گفت‌وگو با ترکیه در همین زمینه اشاره و تاکید کرد: فکر می‌کنیم که با اکثر کشورهای همسایه می‌توانیم این روابط بانکی را داشته باشیم.

رایزنی‌ برای استفاده از کارت‌های بانکی ایرانی در سه کشور در دستورکار قرار گرفت؛ بر این اساس پس از روسیه و ترکیه، ایران به ازبک‌ها طرح اتصال کارت بانکی را پیشنهاد داد تا شرایط برای اتصال کارت‌های بانکی به سایر کشورها فراهم شود. در برنامه متنوعی که متولیان و تصمیم‌سازان کشور برای برقراری روابط بانکی با سایر کشورها در نظر گرفته‌اند، قرار است دستگاه‌های کارتخوان (پوز) مورد شناسایی بانک‌های «روسیه»، «ترکیه» و «ازبکستان» برای کارت‌های بانکی ایرانی نیز قابل استفاده شوند.

در همین راستا متولیان کشور در فاز نخست رایزنی با روس‌ها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که کارت‌های بانکی ایرانیان در کارتخوان بانک‌های روسیه و کارت‌های بانکی روس‌ها هم در کارتخوان‌های مورد شناسایی بانک‌های ایران به راحتی مورد استفاده قرار گیرند. از سوی دیگر با ترکیه نیز همین رویداد در حال اتفاق است و طرف‌های ایرانی با ترکیه‌ای‌ها به توافقاتی درمورد اتصال دوجانبه کارت‌های بانکی دست یافته‌اند؛ توافقاتی که به‌گفته متولی صنعت کشور در راستای توسعه صنعت گردشگری در دستورکار قرار گرفته و گردشگران می‌توانند با کارت‌های بانکی خود به راحتی مبادلات بانکی انجام دهند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر