مصمم به حفظ حریم خصوصی مردم در فضای مجازی هستیم

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 0 نظر 30 بازدید

 وزیر ارتباطات:

مصمم به حفظ حریم خصوصی مردم در فضای مجازی هستیم

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اصلاح رویه های غلط فعلی در فضای مجازی گفت: طبق قولی که دادیم، مصمم به حفظ حریم خصوصی مردم هستیم.

 

به گزارش پرداخت برتر، «محمد جواد آذری جهرمی» عصر سه شنبه در حاشیه جشن انقلاب در دانشگاه شهید بهشتی، افزود: همه تلاش خود را برای ارتقای حریم خصوصی افراد در فضای مجازی به کار خواهیم گرفت و در این موضوع همه مسئولان و اپراتورها با یکدیگر هم نظر هستند.
وی به برداشت اطلاعات افراد توسط نهادهای مرتبط با ‌بانک‌های مختلف اطلاعاتی و استفاده از آنها برای کارهای تبلیغاتی اشاره کرد و ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف شد پیگیری و نظارت دقیقی بر اپراتور ها اعمال کند.
عضو هیات دولت از بررسی گزارش های به دست آمده در این رابطه خبر داد و خاطرنشان ساخت: طبق اطلاعات به دست آمده، روشن شد که اپراتورها مرتکب تخلف هایی شده‌اند که با بخشی از آنها برخورد صورت گرفت.
وی افزود: بخشی از تخلف ها هم در دفاتری غیر از اپراتورها همچون دفاتر خدمات شهری رخ داده است؛ به نحوی که [مسئولان مربوطه] اطلاعات مراجعه کننده را دریافت کرده و سپس به فروش می رساندند.

آذری جهرمی با بیان اینکه وقوع تخلف و انتشار اطلاعات مردم تنها مربوط به اپراتورها نیست، ادامه داد: این مسئله در مکان‌های دیگر همچون مرکزهای فروشگاهی هم وجود دارد که این موضوع، ضرورت تدوین مقررات را دو چندان کرده است.
وزیر ارتباطات با اشاره به یک نشت اطلاعاتی که اخیرا رخ داد، گفت: اپراتوری که درز اطلاعات داشت، آن را ناخواسته عنوان کرد. ما پاسخ دادیم که آیا نباید این موضوع را اطلاع رسانی می کردید؟ زیرا این حق مردم است که بدانند.
وزیر ارتباطات در ادامه صحبت‌های خود از تلاش برای برگزاری همایشی دو روزه در نیمه نخست اسفند ماه امسال خبر داد و گفت: قرار است در این همایش، لایحه‌ای قانونی برای حفاظت از حریم خصوصی و حکمرانی داده ها که زیر ساخت فعالیت در فضای مجازی است، بررسی شود
وی ادامه داد: پنج لایحه مهم در این رابطه تدوین شده است که در همایش مذکور برای تبادل نظر نخبگان رونمایی و پس از بررسی کامل، برای طی مراحل قانونی به مراکز مربوط ارسال می خواهد شد.
آذری جهرمی با بیان اینکه ‌هم‌اکنون چارچوب نظارتی دقیقی برای رعایت حریم خصوصی مردم وجود ندارد، افزود: ابتدا باید قانون تدوین و سپس چارچوب های نظارتی و مرجع لازم ایجاد شود.
ایرنا

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر