کیف پول آفلاین مبتنی بر NFC در مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ 0 نظر 632 بازدید

کیف پول آفلاین مبتنی بر NFC در مشهد مورد بهره‌برداری قرار گرفت

 

کیف پول همراه پاسارگاد «کیپاد» دیروز در مشهد با حضور مدیران ارشد بانک پاسارگاد، شهرداری مشهد، ایرانسل و فناپ و با همت شرکت فناپ پرداخت مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

در ابتدای این مراسم شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به معرفی اقدامات صورت پذیرفته در شهر مشهد در راستای هوشمند سازی این شهر پرداخت و در ادامه افزود: بانک پاسارگاد یکی از مجموعه‌هایی است که کمک شایانی به هوشمند سازی شهر مشهد کرده است. این مجموعه تاکنون شش میلیون کارت شهروندی صادر کرده که ماحصل آن سالانه ۴۰۰ میلیون تراکنش است.
آل شیخ گفت: این کیف پول حضور زائرین را تسهیل می‌کند و آن‌ها بدون نیاز به تهیه کارت شهروندی می‌توانند از ناوگان حمل‌ونقل مشهد استفاده کنند.

همچنین در ادامه این مراسم زهرا میرحسینی، معاون فناوری اطلاعات بانک پاسارگاد کیف پول همراه پاسارگاد را برای حاضرین معرفی کرد و گفت:
بانک پاسارگاد از ابتدای تأسیس استراتژی کلان مبتنی بر فناوری را تدوین و اجرا کرده است. که می‌توان به ارائه یک سامانه بانکداری متمرکز بومی و سامانه بانکداری مجازی اشاره کرد. میرحسینی افزود: هم‌اکنون بر اساس اتخاذ این سیاست‌ها ۹۶ درصد تراکنش‌ها در بانک پاسارگاد خارج از شعبه انجام می‌شود.

معاون فناوری اطلاعات بانک پاسارگاد، گفت: طبق اعلام شرکت شاپرک ۱/۲ میلیارد تراکنش خرید از طریق کارت‌خوان‌های فروشگاهی در مهرماه انجام‌شده که از این مبلغ ۶۵ درصد تراکنش‌ها زیر ۲۵ هزار تومان هست که حجم این تراکنش‌ها حدود ۸۰۰ میلیون تراکنش در ماه است و هزینه‌های زیادی بر بانک‌ها و اقتصاد ملی تحمیل می‌کند

او ادامه داد: کیف پول همراه پاسارگاد آفلاین بوده و از مزایایی مانند سرعت بالاتر امنیت و سهولت برخوردار است و می‌تواند در مراکز مختلفی مورداستفاده قرار بگیرد. این معاون فناوری اطلاعات افزود: این سیستم برای اولین بار در شهر قزوین به‌صورت آزمایشی مورداستفاده قرار گرفت و امروز در شهر مشهد به‌صورت رسمی عملیاتی و اجراشده است.

 در این راستا ۲۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۱۰۵ قطار شهری و ۴۶ گیت BRT آماده پذیرش کیف پول همراه کیپاد هستند. وی گفت: علاوه براین، ۳۵۰ کارت‌خوان در حال حاضر عملیاتی است و بیست هزار کارت‌خوان فروشگاهی در آینده خواهد شد.

میرحسینی در انتها به توسعه کیپاد به سایر شهرها ازجمله اصفهان، شیراز، تهران و تبریز اشاره کرد و گفت: این کیف پول بانام تجاری کیپاد در شهرهایی که پذیرندگی آن را داشته باشند قابل‌استفاده است و حلقه‌ای از زنجیره تحولات دیجیتالی است که توسط بانک پاسارگاد ارائه‌شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر