سازمان بهزیستی از تلاش های علمی در حوزه معلولان تجلیل کرد

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ 0 نظر 98 بازدید

سازمان بهزیستی از تلاش‌های علمی در حوزه معلولان تجلیل کرد

 

هم‌زمان با هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت، کتاب راهی «به‌سوی اشتغال سریع» اثر منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد رونمایی و از زحمات وی درزمینهٔ انتشار این کتاب قدردانی شد.

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ درنشستی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون توان‌بخشی، مدیرکل دفتر امور توان‌بخشی روزانه و توان پزشکی، مدیرعامل مجتمع رعد به‌اتفاق جمعی از کارشناسان و کارکنان سازمان بهزیستی و مؤسسه خیریه رعد ضمن رونمایی از کتاب راهی به‌سوی اشتغال سریع از کوشش‌های منصوره پناهی برای تألیف این کتاب قدردانی شد.

در بخشی از این مراسم دکتر زهرا نوع‌پرست مدیرکل دفتر امور توان‌بخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی ضمن تأکید بر حمایت سازمان بهزیستی از تولیدات فکری مؤسسات خیریه در حوزه توان‌بخشی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، افزود: کتاب راهی به‌سوی اشتغال سریع تنها یک گزارش علمی از یک روش کاری نیست، این کتاب یک برنامه اجرایی برای حمایت از توان‌خواهان و دستیابی به اشتغال پایدار افراد دارای معلولیت به‌حساب می‌آید.

دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی هم در این مراسم با تأکید به استفاده از شیوه‌های علمی در حل مشکلات افراد دارای معلولیت، افزود: اگر برای حمایت از معلولان برنامه داشته باشیم و با یک نگاه علمی و کارشناسی وارد این حوزه شویم، هرگز توان‌خواهان عزیز با یأس و نامیدی مواجه نخواهند شد.

وی افزود: بر اساس محاسبات کارشناسی باید 700 تا 800 میلیون هزینه کرد تا یک شغل پایدار ایجاد کنیم اما با راه‌حل‌های مانند اشتغال حمایت‌شده و مشارکت کارفرمایان می‌توان این رقم را تا حد زیادی کاهش داد.

منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع رعد نیز ضمن تشکر از حمایت‌های سازمان بهزیستی و همکاری با مراکز غیردولتی، افزود: سازمان بهزیستی با پشتیبانی از مراکز فعال در حوزه توانمندسازی افراد دارای معلولیت می‌تواند نقش مهمی در احقاق حقوق این گروه از شهروند ایفا کند.

وی با اشاره به اجرای روش اشتغال حمایت‌شده طی 2 سال گذشته در مجتمع رعد، افزود: با اجرای این روش 40 نفر توان یاب به اشتغال پایدار فردی و نه گروهی رسیده‌اند و در ادامه بیست و یکم آذر مرکز اشتغال حمایت‌شده رسماً در مؤسسه رعد افتتاح خواهد شد.

شایان‌ذکر است در این مراسم بسته جامع توان‌بخشی مؤسسه توان‌بخشی ولی‌عصر (عج) حاوی 5 جلد گزارش کاربردی از شیوه‌های توان‌بخشی کودکان کم‌توان ذهنی با مدیریت دکتر سید مجید میر خانی رونمایی و از متصدیان این سند علمی هم تجلیل شد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر