آنچه pinpadایران کیش را متمایز می کند

چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ 0 نظر 198 بازدید

آنچه pinpadایران کیش را متمایز می کند

 

اصلاً عجيب نيست که وقتي از پشت پيشخوان مجبوريد رمز عبور کارت خود را اعلام کنيد نگران چيزي باشيد که اصطلاحاً به آن «پژواک رمز» گفته ميشود. البته شايد هم دلتان مي خواهد اينجور مواقع فارغ از هر جدار شيشه اي يا فاصله اي خودتان کارت بکشيد، رمز وارد کنيد و مبلغ کشيده شده را مشاهده کنيد.

به گزارش روابط عمومي ايران کيش بسياري نبود چنين امکاني درصنف هاي باجه اي را يک مشکل امنيتي براي پرداخت هايي مي دانند که از طريق دستگاه کارت خوان صورت مي گيرد.

اما جالب اينجاست که بدانيم چنين مشکلي در کشور خيلي وقت است که حل شده، راه حل اين مشکل امنيتي هم چيزي جز «پين پد» (PIN PAD) نيست.

پين پد يک صفحه کليد خارجي است که به دستگاه کارت خوان متصل مي شود. رابط اين بخش ها يک کابل دو سر سوکت است. معمولاً پين پد براي اصنافي که ماهيت صنف آنها به صورت باجه اي (پيشخوان) باشد داراي اولويت است.
اين محصول را نخستين بار ايران کيش به بازار عرضه کرده و با توجه به اينکه يکي از دغدغه هاي مشتريان و سازمان هاي ناظر در خصوص وارد کردن رمز توسط مشتري، جلوگيري از پژواک رمز در محيط عمومي است، اين محصول ارائه شد. اين محصول به عنوان محصول جانبي و به رايگان در اختيار پذيرندگان قرار مي گيرد. محصولي که امکان اتصال به کارتخوانهاي مدل Dail up، Lan pos و Pc pos را نيز داراست.
به جز پيشگام بودن ايران کيش در ارائه پين پد، ويژگي ها و کارايي هاي اين محصول است که پين پد ايران کيش را علاوه بر اولين بودن ممتاز هم مي کند.
ناهيد محمدخاني غياثوند، مدير پروژه پين پد ايران کيش، که اين روزها حسابي سرش به سفارش هاي اين محصول گرم است، درباره ويژگي هاي دستگاه مذکور مي گويد: «پين پد ايران کيش علاوه بر وارد کردن رمز توسط دارنده کارت، امکان کشيدن کارت توسط دارنده کارت و نيز مشاهده مبلغ را فراهم مي سازد و همين موضوع امنيت پين پد اين شرکت را بالاتر مي برد.»

اين يعني قابليتهاي اين دستگاه را مي توان به موارد زير تقسيم بندي کرد:

1- به صورت رايگان در اختيار پذيرندگان قرار مي گيرد.
2- ورود رمز توسط دارنده کارت جهت جلوگيري از پژواک رمز
3- کشيدن کارت توسط دارنده کارت
4- مشاهده مبلغ

از قرار معلوم در حال حاضر صنف هايي که به اصطلاح حالت پيشخوان يا باجه اي دارند از جمله بيمارستان ها، داروخانه ها، صرافي‌ها، آژانس هاي مسافرتي، رستورانها، قنادي ها و... بازار هدف پين پد ايران کيش هستند. البته ساير اصناف نيز در صورت تقاضا و بررسي شرايط مي توانند به رايگان مشمول اين محصول شوند. از حرفهاي غياثوند معلوم است پروژه پين پد به صورت عملياتي از ارديبهشت ماه 96 آغاز شده و از ماه مذکور فرايند نصب آن به صورت جدي کليد خورده که نتيجه نصب آن حدود 10هزار پين پد بوده است.

درخواست دستگاه pin pad هم از طريق، تماس تلفني با پذيرندگان داراي شرايط اين محصول و هم از طريق تماس پذيرندگان با کالسنتر شرکت ايران کيش و نيز از طريق ثبت نام پذيرندگان در سايت ايران کيش صورت مي گيرد.

از روشهاي ديگر بازاريابي اين محصول مي توان به دفاتر استاني و پشتيبانها اشاره کرد. دفاتر استاني با تشخيص نيازمندي پذيرندگان و باتوجه به محدوديتهايي از جمله نوع دستگاه کارت خوان و صنف پذيرنده و اينکه در کدام مکان نياز به نصب دستگاه جهت جلوگيري از پژواک رمز حائز اهميت است، درخواست پذيرنده به اين محصول را مد نظر داشته و در نهايت جهت نصب اقدام ميشود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر