مستر کارت گوشی شما را به یک پایانه پرداخت بدون تماس تبدیل می کند

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 0 نظر 231 بازدید

مستر کارت گوشی شما را به یک پایانه پرداخت بدون تماس تبدیل می کند

 

در دنیای فناوری هر روز خبر از یک روش و ابزار جدید به گوشمان می‌رسد که در این میان، صنعت پرداخت هم از این تکنولوژی‌ها بی‌نصیب نمی‌ماند. کمپانی‌های فعال در زمینه پرداخت هر بار با یک ایده جدید مشتریان و رقبای خود را غافلگیر می‌کنند. پرداخت بدون تماس یکی از آن روش‌های فوق‌العاده است که مزایای متعددی را برای کاربران خود به همراه دارد.

پرداخت بدون تماس چیست؟

این یک روش سریع، آسان و امن برای پرداخت هزینه خریدهایی است که بهای آن‌ها نهایتا ۳۰ یورو است. پرداخت‌ بدون تماس با سرعت زیادی در حال افزوده شدن به طیف مشخصی از ابزارها شامل کارت‌های پیش پرداخت، دبیت کارت و کارت‌های اعتباری، دستگاه‌های پوشیدنی مثل ساعت‌ها و دستبند‌ها، دستگاه‌های موبایل مثل گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است.

طریقه عملکرد این تکنولوژی در تمام این ابزارها و دستگاه‌ها یکسان است. دستگاه دارای تکنولوژی پرداخت بدون تماس آنتنی است که وقتی در تماس با یک پایانه پرداخت بدون تماس قرار می‌گیرد، به روشی ایمن اطلاعات خرید را مخابره می‌کند. تراکنش‌های قابل پرداخت با این روش باید زیر ۳۰ یورو باشند؛ البته برای تراکنش‌هایی با بهای بالاتر باید هویت خود را برای دستگاه خود مشخص کنید. مثلا اگر از یک اپلیکیشن پرداخت روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، باید قبل از تکمیل خرید، هویت خود را از طریق رمز عبور یا اثر انگشت برای اپلیکیشن تایید و اثبات کنید.

پرداخت بدون تماس مستر کارت

کمپانی مستر کارت که همیشه با روش‌های جدید پرداخت خبرساز می‌شود، در حال آماده کردن یک طرح آزمایشی است که از طریق آن، کسب و کارهای کوچک در لهستان قادر به پذیرش پرداخت بدون تماس از طریق گوشی هوشمند خواهند شد. این طرح که از پاییز به مرحله اجرا درخواهد آمد چند صد کسب و کار کوچک و خرد در سراسر لهستان را تنها با استفاده از یک گوشی هوشمند و یک اپلیکیشن اختصاصی، قادر به پذیرش کارت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل پرداخت بدون تماس می‌کند.

مستر کارت در این پروژه با کمپانی‌های Elavon، Mobeewave و Polskie ePlatnosci همکاری کرده و مدعی است که اصول امنیتی ویژه‌ای را در آن به کار می‌برد. لهستان دارای قطب قدرتمند پرداخت بدون تماس است؛ اما تحقیقات اخیر که توسط بنیاد توسعه پرداخت‌های غیرنقدی هلند انجام شده است، نشان می‌دهد که در میان کارآفرینانی که استفاده از پرداخت‌های کارتی یا موبایلی را کنار گذاشته‌اند، ۳۶ درصد از آن‌ها به دلیل هزینه‌های پرداخت با این روش‌ها قید استفاده از آن را زده‌اند.

مدیر منطقه‌ای کمپانی Elvon می‌گوید:

    «نوآوری‌هایی مانند روش پرداخت بدون تماس می‌توانند به ساده‌سازی فرآیند‌های پرداخت، افزایش دسترسی‌پذیری خدمات و کاهش زمان و هزینه منجر شده و سود آن به کسب و کارهای کوچک و مشتریان خواهد رسید».

کمپانی‌های پرداخت در رقابتی تنگاتنگ برای جذب مشتریان و سهم بیشتری از بازار قرار داشته و در تلاش هستند تا با تسهیل فرآیندهای پرداخت برای مشتریان خود از رقبا پیشی بگیرند. باید دید مستر کارت تا چه حد در این طرح آزمایشی خود موفق است. نظر شما در مورد روش‌های مختلف پرداخت بدون تماس چیست؟ آیا این روش را ایمن می‌دانید؟

منبع: payment24

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر