در جلسه شورای پول و اعتبار چه گذشت؟

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 0 نظر 172 بازدید

در جلسه شورای پول و اعتبار چه گذشت؟

 

جلسه دیروز عصر (سه‌شنبه) شورای پول و اعتبار هم ظاهرا مصوبه یا تصمیم‌گیری درباره وضعیت مؤسسات اعتباری که قرار بر ادغام آنها و تشکیل بانک جدید است، نداشت.

به گزارش پرداخت برتر، مدتی است که بحث ادغام مؤسسات ثامن، مهر اقتصاد و کوثر مطرح شده و رئیس کل بانک مرکزی رسما از تشکیل بانک جدیدی خبر داده اما به نظر می‌رسد این موضوع هنوز ورود رسمی به جلسه شورا نداشته است.

این در حالی است که در یک هزار و دویست و سی و ششمین جلسه شورای پول و اعتبار، تحولات کلان اقتصادی کشور در حوزه‌های بخش واقعی، نرخ تورم، بازار ارز و مؤلفه‌های مختلف بازار پول را برای اعضای شورای پول و اعتبار از سوی معاونت اقتصادی بانک مرکزی تشریح شده است.

‏‎در همین ارتباط آخرین تحولات کلان پولی شامل حجم نقدینگی، پایه پولی و ضریب فزاینده نقدینگی، تغییرات اضافه برداشت بانک‌ها از منابع بانک مرکزی و اقدامات بانک مرکزی در خصوص ساماندهی اضافه برداشت بانک‌ها، تحولات بازار بین‌بانکی به تفکیک حجم معاملات و نرخ سود در این بازار، عملکرد تسهیلات‌دهی بانک‌ها و همچنین برنامه‌های نظام بانکی در حمایت از تولید و اشتغال، از جمله موارد طرح شده در جلسه شورای پول و اعتبار امروز (سه‌شنبه) بود.

‏‎همچنین مقرر شد در جلسه بعدی این شورا بخش دوم گزارش اقدامات بانک مرکزی در حوزه بازار پول و ساماندهی نرخ سود بانکی ارایه شود.

ایسنا

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر