استارتاپ ویکند داده پلاس با حضور ۶۰ ایده آغاز به کار کرد

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 430 بازدید

استارتاپ ویکند داده پلاس با حضور ۶۰ ایده آغاز به کار کرد

تاسیس آزمایشگاه IOT در دانشکده داده پردازی ایران

 

 

اولین استارتاپ ویکند داده پلاس، امروز ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶ با حضور مدیران شرکت داده پردازی، مدیران بخش آی‌تی کشور، مسئولان شتابدهنده‌های بزرگ کشور و شرکت‌کنندگان در سالن فردوسی آغاز به کار کرد.

 

به گزارش پرداخت برتر،در ابتدای مراسم امید صفوی، معاون آموزش مرکز آموزشی داده‌پردازی ضمن خیر مقدم و خوش آمد به حضار و مهمانان رویداد گفت: در ۲ روز آینده قرار است قدمی بزرگ در حوزه آی تی کشور برداشته شود چرا که صنعت نیاز خود را اعلام نمی‌کند و شرکت‌ها متوجه این شده‌اند که رشد تکنولوژی به صورتی است که اگر بخواهند صبر کنند تا بخش R&D شرکت این فضا را به وجود آورد که از رقبا عقب می‌مانند. در حقیقت صنعت پذیرفته است که می‌تواند ایده را از بیرون به دست آورد و ما این رویکرد را در دانشگاه داریم و رسالت دانشگاه معرفی همین ایده‌ها به صنعت است.

دانشگاه جامع در سال ۱۳۷۱ تأسیس شد تا نیاز صنعت را بشنود بر اساس آن دوره‌هایی طراحی کند و متخصصین را تحویل حوزه مورد نظر بدهد؛ و طیف اجرایی آن نیز به‌صورت های مختلف از جمله همین رویداد انجام می‌گیرد. وی با اشاره به اینکه در انقلاب صنعتی شاهد روند پیشرفت IOT هستیم گفت: در فضای شکل گرفته در این سه روز موضوعات روز مطرح شده است.

حضور ۲۵ ساله دانشگاه و ۶۰ ساله شرکت داده پردازی در حوزه آی تی نشان دهنده سابقه بالای برگزار کنندگان این رویداد در صنعت است. این سابقه نشان دهنده داشتن تحول جهانی در مجموعه داده‌پردازی و دانشگاه و سابقه فراوانشان در این حوزه است. همچنین پروژه‌های موفق شرکت داده‌پردازی ایران در سطح کشور می‌تواند مبین متولی گری این شرکت در حوزه فناوری اطلاعات می‌باشد.

معاون آموزشی دانشکده علمی کاربردی داده پردازی ایران در انتهای صحبت های خود از افتتاح آزمایشگاه IOT و دو رشته تحصیلی جدید با گرایش اینترنت اشیا در این دانشکده در آینده ای نزدیک خبر داد

  در ادامه عبدالخالق شرفی، مدیر پروژه کسب ‌و کار شرکت داده‌پردازی در رابطه با اهمیت اینترنت اشیاء، رایانش ابری و تجزیه و تحلیل داده‌ها توضیحاتی را ارائه داد.

 

 

امیر وصالی، دبیر اجرایی رویداد نیز از ثبت‌نام و حضور ۶۰ تیم در رویداد خبر داد که از این ۶۰ تیم ۱۵ تیم با رأی داوران برای تیم سازی انتخاب می‌شوند. دبیر اجرایی رویداد داده پلاس با بیان این مطلب که ما با هیچکدام از ۶۰ تیم خداحافظی نخواهیم کرد افزود: پس از اتمام این رویداد ما یک مدل همکاری برای استفاده از ایده‌ها و تخصص شرکت‌کننده‌ها تعریف خواهیم کرد و همکاری و هم‌افزایی ما ادامه خواهد داشت.

روز دوم این رویداد به کار تیم‌ها بر روی ایده‌هایشان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در چند حوزه‌ کاربردی اختصاص دارد. روز سوم نیز با برگزاری کارگاه ثبت ایده و مالکیت فکری معنوی شروع شده و با داوری نهایی و معرفی تیم‌های برتر در هتل سیمرغ به پایان خواهد رسید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر