برقراری حواله جات پست مالی ایران با دنیا تا ۲ ماه آینده

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 252 بازدید

مدیرعامل شرکت ملی پست: برقراری حواله‌جات پست مالی ایران با دنیا تا ۲ ماه آینده

 سقف حواله‌جات تا ۱۰ هزار دلار است

 

مدیرعامل شرکت ملی پست، گفت: با خریداری نرم‌افزار پست جهانی به قیمت ۳۰ هزار دلار و گذراندن دوره آزمایشی ظرف ۲ ماه آینده نرم افزار فعال و امکان تبادل حواله‌جات مالی از طریق پست با دنیا فراهم می‌شود.

 

به گزارش پرداخت برتر، حسین مهری در دوازدهمین کنگره پست آسیا و اقیانوسیه از تشکیل 5 کمیته کاری در ذیل این کنگره 5 روزه خبر داد و گفت: یکی از مهمترین کمیته‌های کاری کمیته تجارت الکترونیک است. مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران افزود: روند نیازهای پستی در دنیا از پست نامه به سمت کالا و اسناد سوق پیدا کرده که این روند در ایران نیز آغاز شده و در سال جاری نیز رشد خوبی را در این زمینه تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه در مرداد ماه 95 ، 28 درصد افزایش محصولات تجارت الکترونیک در شرکت پست ثبت شده گفت: در حال حاضر در شاخص تجارت الکترونیکی نسبت به کشورهای صنعتی عقب هستیم اما در منطقه وضعیت نسبتا خوبی داریم. مهری با اشاره به آماری از آخرین وضعیت ترافیک شبکه پستی ایران، گفت: حجم ریالی کالاهای جابجا شده در سال گذشته 4 هزار میلیارد ریال برای جابجایی 10 میلیون و 900 هزار بسته بود که در سال 96 این رقم باید به 15 میلیون بسته افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: یکی دیگر از کمیته‌های مهم این کنگره کمیته مالی است که در ماه‌های اخیر پس از پیگیری‌های انجام شده پست بانک به نیابت از شبکه پستی ایران نرم افزار پست جهانی (IFS) را به قیمت 30 هزار دلار خریداری کرد که این نرم افزار پس از یک دوره آزمایشی در اتصال با دو کشور به صورت رسمی فعال خواهد شد.

وی توضیح داد: این نرم‌افزار مانند سوئیفت بانک مرکزی که هر دو کشور در ارتباط با هم حد اعتباری تعیین می‌کنند و سقف حواله‌جات در این نرم‌افزار به دلیل تعرفه‌های کم پست نسبت به حواله‌جات بانکی 10 هزار دلار است. وی خاطرنشان کرد: این نرم افزار در 167 کشور عضو اتحادیه جهانی پست نصب است و نرخ کارمزدها در این نرم‌افزار در دست بررسی و نهایی شدن است.

مهری پیش‌بینی کرد: با گذراندن دوره آزمایشی نرم‌افزار صرف دو ماه آینده فعال شود و امکان تبادل حواله‌جات مالی بین ایران و کشورهای جهان در شبکه پستی از طریق این نرم‌افزار برقرار شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر