علت کاهش دیجی ارزها در هفته های اخیر چیست؟

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 258 بازدید

علت کاهش دیجی ارزها در هفته های اخیر چیست؟
 

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذرانند. ارزش بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال بزرگ از جمله بیت کوین و اتریوم پنجشنبه گذشته به اندازه قابل ملاحظه‌ای سقوط کرد و بسیاری از ارزها ۱۰٪ یا بیشتر کاهش قیمت داشتند. در ساعت ۱۲ ظهر ارزش بیت کوین ۱۲٪ ‌افت کرد و به ۲/۲۲۷ دلار رسید؛ همچنین ارزش اتر (ether) هم ۱۴٪ سقوط کرد و ۳۱۸ دلار معامله شد.اگرچه این نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال غیر معمول نیست، در حقیقت بسیاری از صنایع این کاهش قیمت را به عنوان یک روند اصلاح قیمت نگاه می‌کنند؛ چرا که این شیب کاهش قیمت سبب می‌شود دارایی بیشتر با قیمت عادلانه خود درک شود.

کاهش ارزش ارزهای دیجیتال

 

شیبا جعفری، رییس استراتژی فنی در گلدمن ساچز، در گزارش خود به بیزینس اینسایدر گفته است:

    قیمت بیت کوین سنگین بود، یعنی خیلی بالا بود. من خوشحال هستم که این قیمت در حال اصلاح شدن است و به قیمت واقعی خود نزدیک می‌شود.

دنیل ووگن، یک برنامه نویس که محصولاتی بر اساس پلتفرم اتریوم تولید می‌کند، به Mic گفته است:

    این نوع سرمایه‌گذاری به شدت سودآور برای تکنولوژی ارزهای دیجیتال بد است، زیرا این تکنولوژی هنوز در دوران کودکی است.

 

یکی دیگر از کارشناسان ارزهای دیجیتال و رمزپایه گفته است، کاهش قیمت‌ها لزوما اتفاق بدی نیست. نیکولاس براتسکر مدیرعامل ماینری که با پردازش قدرت بلاک چین سر و کار دارد، گفته است که بسیاری از این اصلاح به دلیل به اصطلاح دیوارهای فروش بود: «سرمایه‌گذاران حساب‌های خود را به صورت خودکار تنظیم می‌کردند تا وقتی ارزش ارز به قیمت خاصی رسید آن را برای فروش بگذارد و به این صورت پول را از زیرساخت خارج کند».

براتسکر می‌گوید به خاطر این به اصطلاح دیوارهای فروش وقتی افزایش قیمت با سرعت بیشتر از سرعت مورد انتظار اتفاق بیافتد، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که این گونه افت قیمت را هم در پی داشته باشد. چیزی که روز دوشنبه برای اتریوم اتفاق افتاد و این لزوما اتفاق خیلی بدی برای ارزهای رمزپایه و دیجیتال نیست. اما او می‌گوید که به نظر می‌رسد فشارهای دیگری هم روی قیمت این ارزها از جمله گزارش رسانه‌ها در مورد هک شدن دو تا از بورس‌های مشهور معماله ارزهای دیجیتال، تاثیر گذاشته است. براتسکر می‌گوید که یکی از مهم‌ترین محرک‌های بلاک چین، بحث اعتماد است؛ وقتی اتفاق‌های این‌گونه رخ می‌دهد، روی اعتماد عمومی تاثیر منفی می‌گذارد.

کاهش ارزش ارزهای رمزپایه

اخبار بدتری هم در رسانه‌ها در حال پخش است؛ طرفداران ارزهای دیجیتال نگران یک لایحه دو حزبی هستند که توسط سناتور آیوا، سناتور چاك گراسلی و سناتور كالیفرنیا دایان فینشتاین معرفی شده است و در مورد مبارزه با پولشویی، تروریسم مالی و فعالیت‌های غیرقانونی است که مشخصا بیت کوین را نشانه گرفته است.

فیلیپ الکسیو یک سرمایه‌گذار ارزهای رمزپایه می‌گوید که تا اول آگوست افزایش و کاهش قیمت زیادی را شاهد خواهیم بود.

اما چرا اول آگوست؟ اول آگوست مهلت زمانی است که گروهی از سرمای‌گذارن بیت کوین برای پیاده سازی چیزی به اسم (Segregated Witness) برای بنیان‌گذاران بیت کوین تعیین کرده‌اند. این در واقع یک بروزرسانی پروتکل است که موجب می‌شود این ارز، غیرمتمرکزتر از قبل شود.

در پایان، مسئله اقتصاد مهم‌تر از هر چیزی به نظر می‌رسد: قیمت بسیاری از دارایی‌ها شامل سهام، به خاطر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در روز چهارسنبه سقوط کرد. چیزی که باعث شد سرمایه‌گذاران در همه‌ سطوح سرمایه‌گذاری کمی محتاط‌تر عمل کنند.

payment 24

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر