پککو سوئیچ دوم پذیرندگی را راه اندازی کرد

سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ 0 نظر 318 بازدید

پککو سوئیچ دوم پذیرندگی را راه اندازی کرد

 

به گزارش پرداخت برتر،شرکت تجارت الکترونیک پارسیان(پککو) اخیرا در راستای طرح‌های توسعه‌ای موردنیاز در این شرکت،و ضرورت دستیابی به زیرساخت چابک و قابل توسعه برای طرح‌های موردنظر،با حمایت هیئت‌مدیره این شرکت و گروه داده‌پردازی بانک پارسیان،پروژه طراحی و توسعه سوئیچ داخلی را در ابتدای سال ۹۵ تعریف کرده که باهمت همکاران داخلی و مشاورین این شرکت کمتر از مدت یک سال این سوئیچ تولید و پس از طی مراحل آزمون شرکت شاپرک به‌صورت عملیاتی در اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی گردیده است.

در همین راستا پایگاه خبری راه پرداخت مصاحبه کوتاهی با عبدالعظیم قنبریان،مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان(پککو) داشته است. وی در رابطه با مزیت رقابتی سوئیچ دوم پذیرندگی پککو که باهمت همکاران این شرکت و بهره‌گیری از مشورت شرکت‌های فعال بخش خصوصی در این زمینه و استفاده از الگوهای موفق تولیدشده است اینچنین می گوید: با توجه به شعار شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با عنوان «حرکتی سریع،تفکری نو»،بزرگ‌ترین مزیت این سوئیچ این است که مبتنی بر سکوهای باز یا همان Open Platform است و با بهره‌گیری از دانش جوانان ایرانی تولیدشده؛ به همین دلیل امکان اعمال تغییرات و اضافه نمودن قابلیت‌های جدید برای شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با سهولت و سرعت بیشتری قابل انجام خواهد بود.

همچنین کار بسیار بزرگی درزمینهٔ امنیت سوئیچ و انطباق با استانداردهای PCI DSS و PA DSS انجام‌شده که پتانسیل خوبی برای اتصال به سوئیچ‌های بین‌المللی ایجاد کرده است. حتی در نظر داریم که در آینده نزدیک گواهینامه PCI نیز برای این سوئیچ از مراجع معتبر بین‌المللی اخذ کنیم.

وی یکی از قابلیت‌های خوب این سوئیچ جدید را، توسعه‌پذیری آن دانست و گفت، خوشبختانه در آزمون آزمایشگاهی سوئیچ دوم این شرکت قابلیت پذیرش تراکنش بر ثانیه خوب و قابل قبولی داشت که شاید حتی بیش از نیاز امروز ما باشد،اما با آینده‌نگری در طراحی معماری این سوئیچ،قابلیت افزایش ظرفیت آن در آینده نیز وجود خواهد داشت.

نکته قابل‌توجه در خصوص این سوئیچ آن است که اولین سوئیچی در کشور است که توانست الزامات شاپرک در خصوص سامانه نسیم و بهداد (واریز و خزانه‌داری حساب‌های دولتی) را فراهم کند و این امر صرفاً به دلیل زیرساخت چابک و منعطف فراهم‌شده است.

قنبریان همچنین در رابطه با برنامه‌ توسعه این سامانه اینچنین گفت،در برنامه سال ۹۶ استفاده از زیرساخت‌های سوئیچ دوم جهت ایجاد باشگاه وفاداری و مراقبت از مشتریان VIP نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر