سمینار آموزشی بانکداری مدرن برگزار می شود

دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 256 بازدید

سمینار آموزشی بانکداری مدرن برگزار می‌شود

 

سمینار آموزشی بانکداری مدرن و مدیریت تغییر در نظام بانکی روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه در محل مجتمع آموزشی – رفاهی بانک مرکزی در شهر نوشهر توسط پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی،سمینار آموزشی بانکداری مدرن و مدیریت تغییر در نظام بانکی ویژه مدیران ارشد نظام بانکی با هدف آشنایی بیشتر مدیران میانی و عملیاتی بانک‌ها با رویه‌های استقرار بانکداری مدرن و همچنین به اشتراک‌گذاری تجربیات موفق داخلی و خارجی در زمینه ایجاد تغییر در بانک‌های‌ بزرگ، از سوی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه مدیران میانی و عملیاتی نقش محوری و کلیدی در طراحی و اجرای برنامه‌های تغییر به سمت بانکداری مدرن دارند به عنوان گروه هدف در این سمینار در نظر گرفته شده‌اند. بزرگ شدن حجم مطالبات در بانک‌ها از سویی و کاهش سودآوری عملیاتی ازسویی دیگر، تمرکز بر چگونگی انجام و مدیریت تغییرات در بانک‌ها را در قالب حرکتی چند جانبه و چند بخشی ضروری کرده است. به همین منظور تمرکز این دوره بر معرفی نیازمندی‌ها، تغییر به صورت کاربردی و به اشتراک گذاری تجربیات موفق داخلی و خارجی با شرکت کنندگان است. همچنین مباحثی از جمله نقش نظام بانکی در توسعه ملی و چالش‌های پیش روی نظام بانکی، ضرورت انجام اصلاحات در نظام بانکی و روش‌های برد سریع،باز تعریف رویکرد بانکداری مشتری محور و چگونگی آماده سازی برای پاسخ به نیازهای بخش‌های مختلف بازار،نقش فناوری اطلاعات در تحول بانک‌ها و امکانپذیر ساختن رویکرد سازمان مشتری محور،تعریف کارکردهای محوری بانکداری و مسیر حرکت به سمت تعالی،اهمیت بانکداری خرد در نظام بانکی و چگونگی سازماندهی آن،نقش مدیریت مالی،اجزا و کارکردهای سازمان مالی بانک‌ها،نقشه راه تغییر، مدیریت ریسک در نظام بانکی و نقشه راه تغییر برای مدیریت موثر ریسک‌های کلیدی و چالش‌های مدیریت تغییر در نظام بانکی و راهکارهای مدیریت موثر آن،از جمله موضوعاتی است که در این سمینار مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

علی دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی،سنجی اوپال موسس و مدیرعامل شرکت مشاوره‌ی StraitsBridge،نادر حقیقت فعال در حوزه های کسب وکار بین المللی،امیر حسین داوودیان دانش آموخته رشته بازاریابی تخصصی،محمدرضا ساروخانی،عضو هیئت مدیره و معاون برنامه ریزی،سرمایه گذاری و امور بین الملل بانک سینا،علی رضا لگزائی،قائم مقام و عضو هیأت مدیره بانک ملت، مارتن مول،عضو هیئت مدیره VCTE )انجمن ناظران هلند) و ناصر هماپور مدیر اسبق ایران در بانک HSBC از سخنرانان ویژه این سمینار هستند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر