روسیه انحصار سیستم پرداخت آمریکایی را می شکند

دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 240 بازدید

روسیه انحصار سیستم پرداخت آمریکایی را می‌شکند

 

به گزارش پرداخت برتر به نقل از خبرگزاری ایبنا،روسیه مدت ها است که تلاش می کند با ارایه یک سیستم جدید پرداخت، این سیستم را از انحصار آمریکایی ها خارج کند. اعمال تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه پس از بحران کریمه و مسدود شدن حساب بسیاری از بانک های روسیه،به این کشور انگیزه دوباره برای توسعه یک سیستم جدید پرداخت داده است. روسیه اگرچه برای از سر گیری خدمات ویزا و مسترکارت با این دو شرکت به توافق رسیده است اما همزمان شروع به توسعه شبکه ای به نام "میر" گرفته که در زبان روسیه به معنی "جهان" و "صلح" است.

شبکه پرداخت میر بعد از اینکه برای مدتی به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت،در سال ۲۰۱۴ رسما فعالیت خود را آغاز کرد اما مردم عادی روسیه به دلیل ادامه فعالیت سیستم های معمولی پرداخت و بی میلی که به تغییر وجود داشت،استقبال چندانی از آن نکردند. ولی اکنون با اعتمادی که دولت روسیه به عملکرد این شبکه دارد،اعلام کرده است که آن را گسترش خواهد داد.

در همین راستا ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه هفته گذشته قانونی را امضا کرد که بر اساس آن تمامی کارکنان دولت باید از روز اول ژوییه سال ۲۰۱۸ حقوق خود را از طریق شبکه پرداخت میر دریافت کنند. بازنشستگان هم از اول ژوییه سال ۲۰۲۰ حقوق خود را از طریق کارت های میر دریافت خواهند کرد. بر اساس این قانون،تمامی فعالیت های تجاری با تراکنش های بالای ۶۹۰ هزار دلار باید از روز اول اکتبر سال ۲۰۱۷ کارت های میر را بپذیرند.

بنابراین گزارش،هم اکنون کارت های میر در بیش از ۳۵۰ بانک فعال و آماده انجام تراکنش هستند. همچنین در حال حاضر بیش از ۵ میلیون کارت میر در سراسر روسیه در گردش است و بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه ATM میر در این کشور راه اندازی شده اند. رسانه های روسیه علاوه بر این گزارش داده اند که شرکت میر با شرکت مسترکارت برای انجام تراکنش در سطح جهانی مذاکراتی را انجام داده اما نتایج آن هنوز اعلام نشده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر