برترین های پرداخت دنیا در سیملس 2017

دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 357 بازدید

برترین های پرداخت دنیا در سیملس 2017

 

سیملس 2017 با حضور شرکت های ایرانی در روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی دبی در امارات آغاز به کار نمود و امروز سه شنبه به کار خود پایان داد.

این رویداد که هر ساله تحت عنوان کارت و پرداخت خاورمیانه برگزار می گردید،امسال و کشورهایی از سرتاسر دنیا در این رویداد حاضر شدند و به ارائه آخرین فناوری ها و دستاورهای خود در این حوزه ها پرداختند.رویداد سیملس که حدود هفدمین یا هجدمین سال برکزاری خود را تجربه می کرد در سال های گذشته با عنوان نمایشگاه کارت و پرداخت خاورمیانه برگزار می شد ولی امسال برگزارکنندگان این رویداد تصمیم گرفتند با یک تغییر رویکرد یا نگاه این رویداد را تحت عنوان سیملس در سه حوزه پرداخت،تجارت الکترونیک و خرده فروشی برگزار کنند.

رویداد سیملس (کارت و پرداخت خاورمیانه) مانند هر سال  مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار نگرفته بود و طراوت و شادابی سنوات قبل را تجربه نکرد بطوری که چهره های معروف صنعت پرداخت و بانکداری کشور در آن حضور پررنگی نداشتند و در قاب ما مشاهده نشدند.البته به نظر می رسید از سیملس تجارت الکترونیک و خرده فروشی استقبال بهتری به عمل آمده است. اما این رویداد همچنان به عنوان یکی از رویدادهای مهم در حوزه پرداخت الکترونیک مطرح است که حضور شرکت های بزرگی همچون وریفون،جمالتو و ... گواه این موضوع هست.

برگزاری سمینارهایی با حضور سخنرانان مطرح دنیا و همچنین برکزاری کارگاه های آموزشی و کارگاه های معرفی محصول و ایجاد محوطه ای برای حضور و معرفی استارتاپ ها البته بازهم  استارتاپ های حاضر در این رویداد اکثرا از جنس تجارت الکترونیک بودند و از سوی استارتاپ های فینتکی استقبالی به عمل نیامده بود  از  دیگر اتفاقات این رویداد دو روز بود.

از دیگر اتفاقات مهم روز اول این رویداد می توان به امضای یادداشت تفاهم نامه بین اتحادیه تجارت الکترونیک امارات و تراپین در SEAMLESS 2017 اشاره نمود.

شرکت های ایرانی هم حضور پررنگی در این رویداد داشتند که می توان به مجموعه هایی مانند گروه گرایش تازه کیش GSS،هلدینگ فناپ به همراه داتین،بازرگانی مبنا کارت آریا،شرکت توسن تکنو که هم به ارائه محصول پرداختند و هم در این رویداد در کارگاه ها و پنل های تخصی حضور فعال داشتند و شرکت رهیاب رایان فردا شریک تجاری SZZT نام برد.البته پرداخت برتر هم به عنوان تنها  رسانه ایرانی که از روز اول در این رویداد حاضر بود در کنار این شرکت ها حضور داشت.

گروه گرایش تازه کیش یا GSS یکی از شرکت های ایرانی است که تقریبا در تمام رویدادهای بین المللی حضور فعالی دارد در این رویداد هم حاضر شده بود که یکی از اسپانسرهای این رویداد است. از دستاوردها و محصولاتی که GSS با خود به سیملس آورده است می توان به دستگاه چک پرینتر و دستگاه اسکن چک اشاره نمود که جهت چاپ اطلاعات بر روی چک به صورت دسته ای و همچنین چاپ QR و MICR کاربرد دارد. سایر محصولات این شرکت دستگاه VTM این شرکت است که قابلیت صدور کارت،اسکن چک،اسکن کارت ملی و گذرنامه و همچنین تبدیل ارز به ریال و بالعکس را دارد. یکی از محصولات این شرکت که بنظر قابل توجه است دستگاه فرم ساز است که با توجه به اتوماسیون شدن تمام فعالیت های بانکداری این کمک را به مشتریان می کند تا بتوانند از افتتاح حساب تجربه دلپذیری داشته باشند.

از سایر شرکت های ایرانی حاضر در این رویداد می توان از شرکت توسن تکنو نام برد که یکی دیگر از حامیان این رویداد می باشد. هلدینگ فناپ هم به همراه شرکت داتین در این رویداد حاضر است. بازرگانی مبنا کارت آریا از دیگر حاضرین در این رویداد بودند.

بنظر می رسد حضور در این رویدادها برای شرکت های ایرانی فرصت بسیار مناسبی است تا بتوانند با شرکت های خارجی آشنا شوند و نسبت به توسعه بازار و گشترش همکاری های خود اقدام نمایند.جدیدترین محصولی که در این رویداد مشاهده کردیم یک کارتی پرداختی بود که قابلیت احراز هویت بیومتریک و با اثر انگشت را برای دارندگان کارت فراهم می کرد.شرکت وریفون هم از محصولی بنام کربن در این رویداد رونمایی نمود که در روزهای آینده می توانید مصاحبه ما را با مدیر محصول وریفون در پرداخت برتر مشاهده نماید.

 

 

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر