امکان ارائه خدمات اختصاصی ارتباطی برای نظام پولی و بانکی کشور

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 142 بازدید

امکان ارائه خدمات اختصاصی ارتباطی برای نظام پولی و بانکی کشور

 

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: امکان ارائه خدمات اختصاصی ارتباطی برای نظام پولی و بانکی کشور در بستر امن وجود دارد.

 

نصرالله جهانگردگفت: انبوه خدمات و سرویس هایی که در بستر الکترونیکی در اختیار کاربران قرار می گیرد بعد از اینکه متولد شدند، مهمترین چیزی که برای کاربران اهمیت دارد میزان ایمنی و اهمیت مبادله است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهارداشت: متخصصان IT و شبکه و متخصصان حوزه های دیتابیس و نرم افزاری در بُعد امنیت نرم افزارها، پایگاه داده ها، محیط انتقال و ابزارها بیشترین همت را باید داشته باشند و مدیران تصمیم گیر در بانک ها توجه داشته باشند که سرویس ها و خدمات موضوع بسیار کلیدی است.

جهانگرد ادامه داد: انتظار می رود که بتوانیم در سبد خدماتی که برای مردم فراهم می شود به صورت کامل ایجاد اطمینان شود و برقراری ایمنی آن به تایید برسد.

وی افزود: خوشبختانه شبکه ارتباطی کشور امروز امکان ارائه یک بستر ایمن و امن را برای مبادله به صورت اختصاصی برای نظام پولی و بانکی کشور دارد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: بقیه تلاش ها باید در بستر دیتابیس و نرم افزاری صورت بگیرد و در ترکیب این دو بخش، سبد خدمات برای مردم ارائه شود. به گفته جهانگرد، در حوزه ارتباطات در کشور برای بانک ها امکان اینکه در سراسر کشور در هر شعبه و یا در هر شرایطی به صورت سیار هم برای مشترکین امکان ارائه خدمت فراهم شود، امکانپذیر است.

ایبنا

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر