بانک مرکزی فرانسه آزمایش بلاک چین بین بانکی را هدایت می کند.

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 223 بازدید

بانک مرکزی فرانسه آزمایش "بلاک چین بین بانکی» را هدایت می کند.  

 

بانک مرکزی فرانسه جزئیاتی از یک آزمایش "بلاک چین" را فاش ساخته که در اکتبر سال 2016 کلید خورده است.

 

آزمایش فناوری بلاک چین از آن رو انجام شده است که پیامدهای عملکردیِ ناشی از مدیریت غیر متمرکز شناسه کارت های اعتباری در سیستم پرداخت یکپارچه اروپا شناسایی گردد. 

این آزمایش با مشارکت یک استارت آپ فین تک پاریسی به نام “Labo Blockchain” و نیز " Caisse des Dépôts et Consignations" یا بخش دولتی مؤسسات مالی تحت نظر پارلمان فرانسه که "بازوی سرمایه گذاری دولت فرانسه" محسوب می شود، صورت گرفته است.

برخی بانک های دیگر فرانسوی نیز در این آزمایش مشارکت داشته اند.  این آزمایش تمامی بانک های مشارکت کننده را قادر می سازد آنالیزهای خود را در مورد تأثیرات و فرصت های به وجود آمده توسط این فناوری به اشتراک بگذارند. 

بانک مرکزی فرانسه اعلام کرده است که در ژانویه سال 2017 ارزیابی جامعی از نتایج این آزمایش به عمل خواهد آمد و جزئیات بیشتر آن در کنفرانس کمیته پرداخت های فرانسه در پاریس به اطلاع عموم خواهد رسید. در ادامه این اطلاع رسانی، بانک مرکزی فرانسه به همتایان خارجی خود در کشورهای سنگاپور، ژاپن، روسیه، فنلاند، سوئد، بانک مرکزی اروپا، چین ، کانادا و همتایان دیگر می پیوندد تا ارزهای دیجیتالی بر مبنای فناوری بلاک چین را آزمایش کرده و یا حتی گسترش دهد.

منبع :شرکت خدمات انفورماتیک

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر