معرفی برنامه های استارتاپ ویکند فین تک زنجان

یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 467 بازدید

معرفی برنامه های استارتاپ ویکند فین تک زنجان

 

استارتآپ ویکند فین تک زنجان FinTech از روز چهارشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۸ تا جمعه ۳ دی ماه ۱۳۹۵ ساعت ۲۱ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار می شود.

 

شاید بهتر باشد قبل از معرفی این رویداد به معرفی خود واژه استارتاپ ویکند بپردازیم.

استارت آپ ویکند یک همایش و رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیا است که همانطور که از نامش پیداست معمولا در انتهای هفته برگزار می شود. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا انتهای هفته طی 54 ساعت ایده یا پروژه هایی را مطرح و آماده نمایند.

روز اول

 افراد ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و از بین ایده‌های مطرح شده بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می‌شوند. صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.

روز دوم
در روز دوم گروه‌ها از اول صبح در مکانی که برایشان تدارک دیده شده حاضر شده و با امکاناتی که در اختیار دارند شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. در این بین افرادی به عنوان مربی که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص می‌باشند و یا سابقه ایجاد استارت‌آپ را دارند گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند، با این اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن استارت‌آپ سپری شده و در این بین ممکن است کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت هم برگزار شود.

روز سوم
با آغاز روز سوم باز گروه‌ها دور هم جمع شده و آخرین تلاش‌ها را در جهت تولید نمونه اولیه محصولشان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند. عصر روز سوم زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است ، بطوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند و… از طرح خود دفاع می‌کنند. در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند.

استارتاپ ویکند در دنیا

گفته می شود ایده اصلی این گونه رویدادها برای اولین بار در سال 2007 توسط فردی بنام اندرو هاید مطرح شده ودر این گروه عده ای از افراد آخر هفته در مورد یک ایده کسب و کاری همفکری می کردند تا آن را اجرایی سازند.پس از انتشار موفق آن همایش چند ماه بعد در ونکوور رویداد دیگری برگزار شد و سرانجام در سال 2009 این گونه گردهمایی های آخر هفته ای به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی ثبت شد.

رویداد استارتاپ ویکند برای اولین بار در کشوردر شهر تهران برگزار گردید و اکنون توسط مشتاقان و داوطلبان زیادی در شهرهای مختلف کشور برگزار می گردد.

استارتاپ ویکند زنجان

استارتآپ ویکند فین تک زنجان FinTech از روز چهارشنبه ۱ دی ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۸ تا جمعه ۳ دی ماه ۱۳۹۵ ساعت ۲۱ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار می شود.

برنامه های رویداد

روز اول: چهارشنبه از ساعت 18 الی 21 ( 1 دی ): مراسم افتتاحيه، ارائه ايده ها، انتخاب ايده هاي برتر براي رقابت در رويداد، تشكيل تيم ها

 

روز دوم: پنجشنبه از ساعت 7:30تا 21 (2 دی ): صرف صبحانه ٧/٣٠ تا٨/٣٠، شروع رقابت تيم ها، ناهار  ١٢/٣٠ تا١٣/٣٠ ،شروع كار تيم ها ١٣/٣٠ تا ٢٠، شام  و استراحت ٢٠  تا ٢١

روز آخر: جمعه از ساعت 7:30تا 21 (3 دی ):  صبحانه ٧/٣٠ تا ٨/٣٠، آغاز كار گروهها ٨/٣٠ ،ناهار ١٢/٣٠ ،ادامه كار گروهها ١٣/٣٠ ،ارائه تمريني براي منتورها ساعت ١٤/٣٠ تا ١٦ ،اتمام كار گروها و اماده شدن براي ارائه نهايي ١٦/٣٠ ،شروع مراسم ارائه نهايي براي هييت داوران توسط گروههااز ساعت ١٧/٣٠ تا ١٩/٣٠ ،داوري و انتخاب تيم هاي برتر ١٩/٣٠ تا ٢٠/٠٠ ،شروع مراسم اختتاميه و معرفي تيم هاي برتر  ٢٠/٠٠ تا٢١/٠٠

 

لینک ثبت نام

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر