در حال مطالعه بر روی کارت های اعتباری هستیم

یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 176 بازدید

در حال مطالعه بر روی کارت های اعتباری هستیم

علی دیواندری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص این که آیا در پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، سیر پژوهش‌های انتزاعی به سمت پژوهش های کاربردی حرکت کرده است؟ ، اظهار داشت: این مسیر خوشبختانه طی شده و ما جهت گیری‌مان از تحقیقات بنیادین صرف به سمت تحقیقات کاربردی و شناسایی مسائل بسیار خاص در سطح بانک مرکزی تغییر کرده است.

وی افزود: تعریف پروژه و پذیرش و انجام تحقیقات کارشناسی بانکی برای پیدا کردن راهکار در دست انجام است. دیواندری تصریح کرد: به عنوان مثال پروژه اصلاح نظام بانکی که نتیجه آن تبصره 35 و 36 قانون بودجه 95 بود، تحقیق سند راهبردی بانکداری اسلامی که استانداردهای نظارتی مورد نیاز بانک مرکزی را استخراج می‌کند و موضوع شاخص‌های سلامت نظام بانکی و وضعیت افزایش سرمایه بانک‌ها و فعالیت هایی که باید در این خصوص انجام شود در پژوهشکده آغاز شده است.

دیواندری خاطر نشان کرد: هم اکنون در خصوص کارت‌های اعتباری در حال مطالعه هستیم. همچنین پژوهشی در خصوص سامانه ثبت وثایق منقول مانند ماشین آلات ، سهام و عایدات آتی شرکت‌ها و این که چطور بانک‌ها می توانند وثیقه‌گیری کنند، در دست انجام است.

وی تصریح کرد: بعضی از بانک‌ها نیز پروژه‌های خاصی که داشتند را به ما سفارش دادند و کارها در دست انجام است بیشتر تحقیقات ما تحقیقات کاربردی است که در کنار آن طبیعتا فعالیت‌های علمی نیز داریم.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: برگزای همایش‌هایی مانند سیاست‌های بانکی، همایش بانکداری الکترونیک همچنین بیزینس فروم ایران و بیزنس فروم اروپا ( در فرانکفورت) برگزار شد. وی خاطر نشان کرد: دوره‌های تخصصی پژوهشکده نیز جهت حرکت به سمت رفع نیازهای کاربردی بانک مرکزی در حال انجام است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر