سال 2016،سال اوجگیری پرداخت های موبایلی و کیف پول

یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 197 بازدید

سال 2016،سال اوجگیری پرداخت های موبایلی و کیف پول

 

به نظر سال 2016، سال اوج‏گیری پراخت‏های‌موبایلی و شرکت‌هایی است که روی کیف جیبی‏ موبایلی متمرکزند. امسال شاهد بودیم که شرکت‌های بزرگی ازجمله اپل، گوگل و سامسونگ، به پیشرفت‏های چشمگیری در زمینه کیف پول الکترونیک رسیده‏اند و «PayPal» به‌عنوان پیشرو در عرصه پرداخت‌های الکترونیک، جهش‏های قابل توجهی انجام داده است.

 

«PayPal» با اضافه کردن سرویس‏های جدید به Venmo که به‌عنوان پلت‌فرم پرداخت موبایلی «PayPal» شناخته می‏شود، حضور خود را در عرصه پرداخت الکترونیکی بیش از پیش پررنگ کرده است. آمارهای جدید به‌دست آمده، اطلاعات جالبی درباره گسترش پرداخت‌های درون‌موبایلی در مقابل پرداخت‌های آنلاین را نشان می‏دهد. طبق آمار جدید، موبایل‏ها بیش از 30 درصد کل پرداخت‌های آنلاین در روز جشن شکرگزاری و جمعه سیاه را انجام داده‏اند.

این آمار منتشر شده، از 192 فروشگاه آنلاین و 12 حساب تجاری متصل به شبکه «PayPal» به دست آمده است. اما این کل ماجرا نیست؛ حجم خریدهای روز شکرگزاری به سرعت فوق‏العاده 10.781 دلار در ثانیه رسید و هر خریدار به‌طور میانگین 51/ 58 دلار خرید انجام داده است. گران‏ترین خرید انجام شده در روز شکرگزاری نیز حدود 100 هزار دلار بوده که در مقایسه با بزرگ‌ترین خرید انجام شده در جمعه سیاه، 25 درصد بیشتر بوده است و این یعنی روز شکرگزاری در حال تبدیل به یکی از مهم‏ترین روزهای خرید سال در این بخش است. امسال و در روزهای شکرگزاری، جمعه سیاه و «Cyber Monday»، شاهد شکسته شدن رکوردهای خرید بوده‏ایم.

نکته قابل توجه سهم 30درصدی پرداخت‌های درون‌موبایلی در خریدهای انجام شده در این روزها است. اما این آمار نه تنها برای «PayPal»، بلکه برای تمامی اپراتورهای بخش کیف جیبی الکترونیکی نیز خبر خوبی به حساب می‏آید. افزایش حجم خریدهای انجام شده و استفاده از پرداخت درون موبایلی برای 30 درصد خریدها، حاکی از رشد و توسعه کیف جیبی‏های موبایلی در سال 2016 است.

شرکت «Ayden» به‌عنوان یکی از فعالان در عرصه پرداخت‌های الکترونیکی، اعلام کرده سهم پرداخت‌های درون موبایلی با 4 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 34 درصد رسیده است. همه این آمارها یک معنی دارد: اگر «PayPal» به رشد در بخش خدمات پرداختی ادامه دهد و تراکنش‏های درون‌موبایلی نیز با همین سرعت به پیشرفت خود ادامه دهند، به‌زودی «PayPal» به بزرگ‌ترین شرکت در بخش پرداخت‌های الکترونیکی تبدیل خواهد شد، حتی بالاتر از کارت‏های اعتباری معروف در این زمینه. «PayPal» در حال حاضر همکاری خود را با اپل، گوگل و سامسونگ آغاز کرده و با توجه به پیشرفت‏های مشاهده‌شده در ماه‏های اخیر، افزایش رشد این شرکت در آینده، کاملا قابل انتظار خواهد بود.

دومین شرکتی که از این پیشرفت‏ها بیشترین بهره را می‏برد، بدون شک اپل خواهد بود. جایگاه والای محصولات اپل در این بخش موجب متمایز شدن این شرکت نسبت به دیگر رقبا می‏شود و مطمئنا در سال‏های آینده شاهد نقش پررنگ‏تر اپل در این بخش خواهیم بود. البته اندروید نیز در سال‏های اخیر، تراکنش‏های درون‌موبایلی خود را به مقدار قابل‌توجهی افزایش داده، اما مشکل اصلی گوگل در این زمینه، پراکندگی بیش از حد این شرکت است.

به نظر می‏رسد پرداخت‌های درون‌موبایلی به انحصار «PayPal» و اپل درآمده است و دیگر شرکت‌ها فقط به دنبال گرفتن نقش کوچکی در این عرصه هستند. شاید رسیدن به چنین انحصاری چند سال زمان ببرد، اما بنا به تجربه‏ای که در این زمینه کسب کرده‏ایم، باید شاهد رشد سالانه «PayPal»، اپل و دیگر شرکت‌های فعال در زمینه پرداخت الکترونیکی در سال‏های پیش‌رو باشیم.

منبع : دنیای اقتصاد

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر