اتصال تمام ابزارهای پرداخت ایران کیش در اکولوژی پات در آینده

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 210 بازدید

 

صادق فرامرزی :اتصال تمام ابزارهای پرداخت ایران کیش در اکولوژی پات در آینده

مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش با اشاره به دریافت رتبه نخست کنفرانس هوش تجاری کشور از سوی این مجموعه گفت: هر سازمان داده‌محوری باید برای داده‌کاوی اهمیت زیادی قائل باشد چرا که با استفاده از آن می‌تواند پس از تحلیل و پیش‌بینی رفتار افراد، با ارائه یک ارزش افزوده و خدمت غیرمنتظره آنها را غافلگیر کنید.

پرداخت برتر ؛صادق فرامرزی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار ایسنا افزود: نخستین کنفرانس هوش تجاری کشور در آبان ماه سال جاری برگزار شد و ایران‌کیش توانست رتبه نخست این رویداد را به دلیل پیاده‌سازی طرحی در زمینه هوش تجاری دریافت کند. وی توضیح داد: پیاده‌سازی این طرح تا شش ماه دیگر تکمیل می‌شود و بر اساس آن می‌توان با استفاده از داده‌های مربوط به پرداخت الکترونیک، رفتار مشتریان را پیش‌بینی کرد.

مدیرعامل شرکت ایران‌کیش افزود: به این منظور تشخیص داده‌های مفید از میان انبوهی از اطلاعات موجود، توانایی برقراری ارتباط میان آنها، برخورداری از توانایی ذهنی برای تحلیل داده‌ها و در اختیار داشتن ابزار دقیق برای سنجش آنها ضروری است که مجموع این موارد هوش تجاری را تشکیل می‌شود.

به گفته وی بانک‌ها می‌توانند با استفاده از این ابزار، مشتریان ویژه خود را شناسایی و رفتار و علائق خرید آنها را شناسایی کنند؛ از این طریق با ارائه خدمات ویژه به چنین مشتریانی وفاداری آنها را افزایش دهند. فرامرزی با اشاره به آغاز فعالیت شرکت ایران‌کیش از سال 1382 گفت: این مجموعه ابتدا ماموریت خود را صدور و ارایه خدمات کارت اعتباری به بانک‌ها قرار داد و پس از دو سال مسئولیت ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه‌های فروش و سایر ابزارهای پرداخت و پذیرش بانک‌ها را بر عهده گرفت.

وی هدف کلی این مجموعه را گسترش فعالیت‌های خود در زمینه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک به نظام بانکی، صنعت بیمه و بازارهای مالی دانست و افزود: هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران، در دی‌ماه 1390 با پذیرش شرکت ایران‌کیش در بورس تهران موافقت کرد و در اسفند همان سال 10 درصد از سهام متعلق به شرکت‌های ملی انفورماتیک، سرمایه‌گذاری ایرانیان و سرمایه‎گذاری خوارزمی در بازار بورس عرضه شد.

فرامرزی با اشاره به دریافت تعداد زیادی لوح و تندیس داخلی و بین‌المللی از سوی این مجموعه بیان کرد: در میان آنها رتبه نخست کنفرانس هوش تجاری از اهمیت بیشتری برخوردار است.

طراحی اکولوژی‌ای با عنوان پات

وی با اشاره به جایگاه قابل قبول این مجموعه در برخی از شاخص‌های مرتبط با صنعت پرداخت بیان کرد: ایران‌کیش در شاخص‎های مربوط به تعداد دستگاه‌های پایانه‌ فروش و مبلغ تراکنش دوم و در تعداد تراکنش‌ها پنجم است اما در برخی حوزه‌ها از جمله پرداخت‌های موبایلی و اینترنتی باید فعالیت خود را بهبود بخشد.

فرامرزی گفت: ایران‌کیش در حال طراحی فضایی با عنوان پات است که مدیران مجوعه تمایل دارند به این طرح، فراتر از یک اپلیکیشن و به صورت اکولوژی نگاه کنند. مدیرعامل شرکت ایران‌کیش افزود: ابزارهای پرداخت مختلف از جمله نرم‌افزار موبایلی، درگاه پرداخت آی‌پی‌جی، فروشگاه اینترنتی و درگاه یواس‌اس‌سی در فضای پات در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و برخی موارد از جمله انواع بازی‌ها نیز به آنها افزوده می‌شوند.

 

وی گفت: اکنون ابزارهای پرداخت ایران‌کیش به صورت جداگانه در حال فعالیت هستند اما در آینده همه آنها به هم متصل می‌شوند و در یک مجموعه قرار می‌گیرند.

 

به گفته این مقام مسئول، طراحی پات از یکسال پیش آغاز شده است و بر اساس برنامه باید نیمه دوم امسال به اتمام برسد. وی با اشاره به لزوم توجه شرکت‌های فعال در صنعت پرداخت به کیفیت دستگاه‌های پایانه‌ فروش خود بیان کرد: این موضوع برای ایران‌کیش اهمیت زیادی دارد بر همین اساس با همراهی به‌پرداخت ملت و یک برند خارجی، دستگاهی را با کیفیت بالا طراحی کرده است که در خارج از کشور تولید می‌شوند.

توجه ویژه ایران‌کیش به مسئولیت اجتماعی

فرامرزی عمل به مسئولیت اجتماعی را یکی از برنامه‌های جدی ایران‌کیش دانست و افزود: این مجموعه به موضوع رد پای ‌اکولوژی توجه ویژه‌ای دارد که به معنای سهم هر یک از ما از زمین و آسمان است و متاسفانه نسل کنونی در ایران 2.6 برابر آنچه که سهم اوست را استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: صنعت پرداخت به حل این مشکل کمک زیادی می‌کند چرا که گسترش آن به کاهش سفرهای درون‌شهری و استفاده از خودرو منجر می‌شود. مدیرعامل شرکت ایران‌کیش بیان کرد: این مجموعه هزینه هدایای نوروزی 94 را به سبز کردن مدرسه‌ای در جنوب شهر اختصاص داد که شامل موارد مختلفی می‌شد از جمله خورشیدی کردن سیستم گرمایشی، عایق‌بندی درها و پنجره‌ها، ایجاد پوشش سبز، استخدام معلم محیط‌زیست برای یک سال، تبلیغات زیست‌محیطی و جابه‌جایی کلاس‌هایی که در زیرزمین تشکیل می‌شد و باعث ایجاد بیماری‌های تنفسی در دانش‌آموزان شده بود.

به گفته فرامرزی رسیدگی به ایتام، کاشت 12 هزار اصله درخت در سراسر کشور در آستانه نوروز 95، نگارش کتاب ویژه کودکان با موضوع صنعت پرداخت و حمایت از رویدادهای استارت‌آپ از دیگر فعالیت‌های ایران‌کیش در حوزه مسئولیت اجتماعی بوده است. 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر