ارزش استارتاپ Stripe به 9 میلیارد دلار رسید

یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 208 بازدید

ارزش استارتاپ Stripe به 9 میلیارد دلار رسید

ارزش شرکت "Stripe" فعال در زمینه خدمات فین‌تک که توسط 2 جوان ایرلندی پایه گذاری شده، به ارزشی بالغ بر 9 میلیارد دلار رسید.

 

آی تی ایران :شرکت "Stripe" فعال زمینه خدمات مالی که توسط برادران ایرلندی تاسیس شد، با جذب 150 میلیون دلار در سرمایه گذاری جدید، به ارزشی بالغ بر 9 میلیارد دلار رسید. طبق گزارش "Wall Stret Journal" اولین دوره سرمایه گذاری توسط "CapitalG" و "General Catalyst" و سرمایه گذار فعلی این شرکت یعنی "Sequoia Capital" صورت گرفت. "Peter Thiel" از سرمایه گذاران فیسبوک و "ایلان ماسک" مؤسس "Tesla" نیز دوره‌های قبلی از سرمایه‌گذاران این شرکت بوده‌اند.

سیستم پرداختی این شرکت که در سال 2011 تاسیس شد، در بین استارت‌آپ‌هایی همچون "Deliveroo" و "Kickstarter" که از این سرویس استفاده می‌کنند بسیار محبوب شده است. همچنین شرکت‌های بزرگی از جمله "SAP"، "Medium"، "Adidas"، "Slack"، "Daily Mail" و کمپین‌های انتخاباتی دو نامزد انتخابات اخیر آمریکا از جمله‌ مشتریان این شرکت به حساب می‌آیند.

سرمایه‌گذاری جدید، این شرکت را که در 110 کشور مشتری دارد، به یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی در آمریکا تبدیل می‌کند و همچنین‌ ارزش این شرکت با 4 میلیارد دلار افزایش ارزش روبرو خواهد شد. ارزش‌گذاری قبلی این شرکت در تابستان سال 2015 حدود 5 میلیارد دلار برآورد شده بود.

استرایپ قبل از این سرمایه‌گذاری هم در لیست ارزشمندترین شرکت‌های فین‌تک جهان قرار داشت یکی از منابع نزدیک به این شرکت اعلام کرده، "Stripe" قصد دارد جهت تولید محصولات بیشتر، سرمایه گذاری یا به دست آوردن شرکت‌های دیگر و ورود به بازارهای جدید، از دارایی‌های خود استفاده کند. همچنین قصد دارد سیستم خود را در زمینه همکاری با دیگر شرکت‌ها و پیشگیری از کلاه‌برداری گسترش دهد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر