صادق فرامرزی : امروزه بدون توجه به داده ها نمی توان قدمی برداشت

یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 256 بازدید

 

دریافت تندیس بلوغ هوش تجاری ایران کیش

 

صادق فرامرزی : امروزه بدون توجه به داده ها نمی توان قدمی برداشت

در نخستین کنفرانس هوش‎تجاری کشور که در دانشگاه تهران برگزار شد ، شرکت کارت اعتباری ایران کیش از میان تمام رقبا، سازمان ها ، بانک ها و شرکت ها موفق به دریافت تندیس بلوغ هوش تجاری شد . اتفاقی که باتوجه به اهمیت این کنفرانس و حضور کارشناسان و همین طورشرکت و رقابت سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی بایکدیگر، از اهمیت خاصی برخوردار است .

 

با مدیر عامل ایران کیش و هوش‎تجاری

برای همین به سراغ صادق فرامرزی مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش رفتیم و ازاو پرسیدیم که چرا تا این حد موضوع هوش‎تجاری مهم است ؟

فرامرزی گفت :" قبل از هرچیز به خاطر گرفتن این نشان ارزشمند باید از تیم فعلی هوش‎تجاری و همه دوستانی که در این راه زحمت کشیدند تشکر کنم .آن‎ها افتخار بزرگی به دست آوردند البته به طور خاص از مدیریت عامل قبلی شرکت آقای قادری که پایه هوش‎تجاری در آن زمان استارت خورد نیز قدردانی می کنم ، هرچند به تبعه رشد و تغییر شکل ساختاری شرکت ، هوش‎تجاری فعلی ، تغییرات کلی و ماهوی با آنچه که در گذشته استارت آن خورده بود دارد .

ولی باید از تیم قبلی پروژه هوش تجاری نیز قدردان بود " وی گفت :" یکی از 10 بند نو آوری در سال 2016 ، بحث (دیتا ماینینگ)DATA MINING است . شما نمی توانید در قالب تجاری B2C, B2B,P2P فعالیت کنید در صورتیکه به بحث "دیتا ماینینگ" توجه نداشته باشید. امروزه بدون توجه به داده ها نمی توانید قدمی به پیش روید . به ویژه که این روزها ، بحث مشعوف سازی مشتریان باید شرط اول هر سازمانی باشد .

درکنار این موضوع باید در مسیر پیش بینی رفتارسازمان و مشتریان گام برداشت و لازمه این پیش بینی ، داده کاوی و" دیتا ماینینگ "است .

  آرزوهای دیروز مطالبات طبیعی امروز

وی درباره اینکه جایگاه شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بحث هوش‎تجاری را چگونه می بیند گفت:

" اگرچه هنوز با ایده آل ها فاصله داریم ولی باید توجه کنیم که پیش بینی و دیتا ماینینگ به طور کامل هنوز در کمترین سازمانی اتفاق افتاده است.ولی هدف ما این است که در سالهای خیلی نزدیک به این مهم و ایده آل دست پیدا کنیم .

" فرامرزی گفت: ایران کیش با توجه به حجم داده ، تنوع تعداد بانک ها و موسساتی که باآن همکاری می کند ،تعداد فراوان پذیرنده و قدمت 13 ساله ای که دارد مملو ازدیتاهاست. این دیتاها باید حفظ شوند. به عبارتی دیگر داده های بیش از چند میلیون MERCHANT و پذیرنده را باید حفظ و بر طبق آن تحلیل و ارزیابی داشت .

اجرای فاز کامل دیتاماینینگ

" مدیرعامل ایران کیش گفت:" حفظ دیتا و گزارش گرفتن از داده ها کارسختی است. اما این کار سخت خوشبختانه در بحث هوش‎تجاری شرکت انجام شده است .ولی ما به دنبال اجرایی کردن فاز کامل "دیتا ماینینیگ" برروی هوش تجاری هستیم که اگر این رویداد اتفاق بیافتد ، یک جهش فوق العاده خواهیم داشت.در حال حاضر هرچند از گزارش های متعدد و متنوع بانک ها و کارشناسان ومدیران داخلی برمیاییم و آن ها راحفظ و تحلیل می کنیم ولی کافی نیست.

سیستم گزارش گیری

" فرامرزی خاطر نشان کرد:" البته این راهم باید گفت که تا سه سال پیش داشتن چنین سیستم گزارش دهی که در حال حاضر از آن استفاده می کنیم ، برای ما آرزو بود . ولی اکنون میبنیم که این سیستم تبدیل به یکی از مطالبالت طبیعی ماشده است . ما سطح انتظار را در گزارش گیری به شدت بالا بردیم . یک زمانی چون دیتای متمرکز نداشتیم گزارش های متفاوتی از یک موضوع دریافت می کردیم.

اما در حال حاضر می دانیم که همه تعاریفمان مشخص شده است و براساس تعاریف واحد، گزارش های یکسان و سریعی دریافت می کنیم . این در حالی است که هوش‎تجاری فراتر از سیستم گزارش گیری است."

اهمیت حضوردر اولین کنفرانس هوش تجاری ایران

صادق فرامرزی درباره اهمیت حضوردر اولین کنفرانس هوش تجاری ایران، که ایران کیش در آن موفق به کسب مقام اول شد گفت : " این جایزه از آن دست جوایزی نیست که برخی شرکت ها به خاطر حضور در یک همایش یا اسپانسرینگ به دست می آورند !

در ایران کیش افتخارات و جوایززیادی به دست آوردیم که به خاطر تلاش ما در جهت رسیدن به یک اتفاق ویژه بوده است. جایزه هوش‎تجاری نیز از همان جوایزی است که ایران کیش در مقایسه و مقابله با رقبای قدرتمند و PSP های توانمند و سازمان های بزرگ بدان دست یافته است .

" وی گفت :"خوشبختانه در فاز پیاده سازی هوش‎تجاری از نظر تیم کارشناسی برگزار کننده نخستین کنفرانس هوش تجاری ایران، به عنوان بهترین شرکت از میان شرکت های رقیب، سازمان ها و بانک های بزرگی انتخاب شده ایم و من به این قضیه میبالم .

آینده هوش‎تجاری شرکت ایران کیش

" فرامرزی در باره آینده هوش‎تجاری شرکت ایران کیش گفت : “بیش از همه باید به بخش سخت افزاری محصولمان توجه کنیم درست است که هوش‎تجاری یک محصول نرم افزاری است ولی ما در حوزه سخت افزاری آن توسعه خواهیم داشت تا راحت تر بتوانیم آن را پردازش بکنیم و اصراردارم و کمک خواهم کرد تا فاز سوم را پیاده سازی کنند. “

منبع : ایران کیش

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر