ورود به حوزه های جدید پرداخت اجتناب ناپذیر است

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 201 بازدید

ورود به حوزه های جدید پرداخت اجتناب ناپذیر است

با توجه به موضوع داغ این روزهای حوزه‌ی پرداخت الکترونیک کشور یعنی راه‌اندازی سیستم NFC  دوستان ما در پایگاه خبری سرمد نیوز مصاحبه ای با مدیرعامل شرکت مبناکارت آریا در این خصوص انجام داده اند که به این شرح می باشد.

 

مرتضی حسینی گفت: با حذف تدریجی پول‌های فیزیکی و زیاد شدن فناوری و گجت‌هایی مثل موبایل و ساعت هوشمند در دست مردم ورود به حوزه‌های جدید پرداخت مانند پرداخت از طریق NFC در کشور ناگزیر است.

وی ادامه داد: پیشبرد این مهم در صنعت پرداخت کشور وظیفه‌ی دست اندر کاران حوزه‌ی پرداخت است و لزوم راه‌اندازی آن کمک رگولاتورهای مرتبط با این شیوه‌ی پرداخت نوین است. او با تأکید بر این امر که تسهیل اجرایی شدن این فرآیند احترام به رگولاتور و شاپرک است افزود: شرکت‌‌های پرداخت باید برای اجرایی شدن و راه‌اندازی این فناوری نوین با شاپرک همکاری کنند تا هر چه سریع‌تر مراحل قانونی و امنیتی آن طی شده و این خدمت در اختیار مردم قرار بگیرد.

حسینی گفت: ورود هر فناوری جدید مرتبط با حوزه‌ی پرداخت در ابتدا با موانع و سخت‌گیری‌هایی همراه می‌شود ولی این امر نباید باعث شود که ما بحث امنیت آن را فراموش کنیم و صرفاً جهت رقابت‌های متداول در این صنعت و برای تبلیغات بی‌پایه محصولی نا امن در اختیار کاربران قرار دهیم زیرا شکست خوردن شرکت‌ها در ارائه‌‌ی این فناوری نوین باعث خراب شدن وجهه‌ی آن‌‌ها در افکار عمومی و سلب اعتماد مردم نسبت به نظام پرداخت کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: فراهم کردن بستر امنیت این پرداخت موبایلی هم بر عهده‌ی بانک مرکزی و به طبع آن شاپرک است که به نظر می‌رسد این فرآیند با سرعت خوبی در حال بررسی است و صحبت‌های امیدوارکننده‌ای شنیده شده و امیدواریم به زودی بتوانیم این سرویس را با کیفیت و امنیت لازم در اختیار مردم قرار بدهیم. محصول دیگری که شرکت مبناکارت آریا در نمایشگاه رونمایی کرد و بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان واقع شده بود، دستگاه پوز ضد حریق و ضد انفجار بود که برای استفاده در پمپ‌بنزین‌ها و جایگاه‌‌های سوخت مناسب است.

منبع : سرمد نیوز

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر