یک روز با هلدینگ فناپ در رویداد تراکنش ایران

چهارشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 123 بازدید

در سال های اخیر شاهد آغاز حرکتی نو از سوی شبکه بانکی بودیم که بانک ها با تمام شرکت های زیر مجموعه خود در رویدادها و نمایشکاه ها حاضر می شوند.امسال هم خوشبختانه فناپ به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فناوری اطلاعات در کشور با تمام شرکت های زیر مجموعه خود که در بخش پرداخت الکترونیک فعال هستند در رویداد تراکنش حاضر شده است. به گفته جلالیان معاون توسعه محصول شرکت اتیک، مهم ترین تغییر سازمانی امسال، تجمیع واحدهای مختلف پرداخت الکترونیکی در هلدینگ فناپ بود که در نمایشگاه امسال این تغییر در سرویس محور شدن خدمات نمود یافته و در نتیجه تمامی کسب و کارهای این حوزه به طور متحد در نمایشگاه حاضر شده اند و علیرغم تنوع ظاهری خدمات پرداخت الکترونیکی در حوزه های موبایل، اینترنت، کارت هوشمند و کارت بانکی اما تمامی نیازهای پرداخت الکترونیکی به سمت همگرایی در حال حرکت است.

 

به گزارش پرداخت برتر و به نقل از روابط عمومی شرکت فناپ سبد محصولات این شرکت یک سبد کامل می باشد و محصولاتی مانند شارژ کارت شهروندی با نزدیک کردن به گوشی موبایل، نخستین اپلیکشن پرداخت موبایلی مبتنی بر دیتا، امکان مشارکت مردمی برای تامین سرمایه، عملی کردن ایده افراد و اولین تولیدات داخلی POS بانکی در نمایشگاه تراکنش تهران معرفی و به نمایش گذاشته شده اند.

همچنین در غرفه فناپ شرکت‌ اتیک، ارونتک، مرکز نوآوری و شرکت تایوانی کسلز جدیدترین نرم افزارها و سخت افزارهای صنعت پرداخت الکترونیکی را به بازدیدکنندگان عرضه می‌کنند.

وین وین اپلیکشن پرداخت موبایلی/ بن کارت هدیه ویژه بازدیدنندگان نمایشگاه تراکنش

بخشی از غرفه فناپ به مرکز نوآوری فناپ اختصاص یافته و این مرکز دو محصول " فاندوران" و "وین وین" را در نمایشگاه عرضه کرده است. اما وین وین که روزی از دل این مرکز رشد کرده اکنون مستقل و خود تبدیل به شرکتی شده است.

سپهر سپه وندی مدیرعامل وین وین درباره این محصول می گوید:

وین وین یک اپلیکیشن پرداخت موبایل و وفاداری مشتریان است که از دو بخش وین پی و وین کلاب تشکیل شده و هدف گسترش اکوسیستم پرداخت موبایل در کشور را دنبال می کند. او درباره روش کار این محصول گفت: در وین وین کاربر با مجموعه موضوعات مختلف از جمله فروشگاه، رستوران، باشگاه ورزشی، استخر، کافی شاپ، کلینیک زیبایی و... روبه رو می شود که در ازای استفاده از خدمات آنها و پرداخت از طریق وین وین، برای خریدهای بعدی بن یا تخفیف می گیرد یا بخشی از مبلغ خرید به او باز می گردد. مجموعه های طرف قرارداد با وین وین دارای یک QR code هستند که پرداخت از طریق اسکن این کد در موبایل انجام می شود.

 به گفته سپه وندی، سیستم وین پی برای پرداخت صرف و ویژه مجموعه هایی است که ایجاد باشگاه برایشان در اولیت نیست، مانند سوپر مارکت ها و سیستم وین کلاب برای مجموعه هایی که علاوه بر پرداخت، طرح های تشویقی نیز برای مشتریان خود دارند مانند باشگاه ورزشی و رستوران.

وی درباره مزیت های این محصول نسب به نمونه های مشابه می گوید: این محصول یک اپلیکیشن پرداخت مبتنی بر دیتا است و تمامی اپلیکیشن های پرداختی که پیش از این ارائه شده اند تنها بر پرداخت قبض و خرید شارژ متمرکز هستند و تاکنون امکان خرید موبایلی در آنها عملیاتی نشده است.

 فاندوران بستر تامین مالی جمعی/ کتابی که مردم سرمایه چاپ آن را فراهم کردند

مرکز نوآوری فناپ در 5 حوزه فاندوران، کافه آی تی، رویداد کارآفرینی، تریگ آپ و واحد سرمایه گذاری فعال است که اخیرا فعالیت این مرکز در قالب یک هلدینگ نوآوری از فناپ مستقل شده است. فاندوران به عنوان یکی از محصولات مرکز نوآوری فناپ از حاضران در نمایشگاه تراکنش است.به گفته حمیده حبیبی مدیر توسعه کسب و کار فاندوران، این محصول یک بستر تامین مالی جمعی است که پروژه های خلاقانه را برای اجرا حمایت می کند. 

خدمات هوشمند شهری و شهروندی اتیک/ شارژ کارت شهروندی با نزدیک کردن آن به گوشی موبایل

در بخش دیگری از غرفه، انواع تجهیزات بلیت الکترونیکی، تجهیزات کارت شهروندی و صندوق الکترونیکی صدقات از محصولاتی است که شرکت اتیک به نمایشگاه تراکنش آورده است. تمامی این تجهیزات بخشی از راهکارها و محصولات پرداخت خرد به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی، شامل بلیت اتوبوس، دستگاه پارکومتر و کارت شهروندی است.

محمد آجودانی مدیر بازاریابی و فروش حوزه سازمانی اتیک معتقد است: خدمات پرداخت خرد از حوزه حمل و نقل شهری توسعه می یابد. از این رو هم اکنون بیش از 6 میلیون کارت شهروندی در مشهد، کرمان، کرمانشاه، قزوین و اهواز صادر کرده ایم. او می گوید: هم اکنون تجهیزات اتوبوس در 5 شهر مشهد، کرمان، کرمانشاه، قزوین و اهواز و تجهیزات تاکسی در دو شهر اصفهان و کیش نصب شده است. آجودانی می گوید: علیرغم تمام اقدامات انجام شده، وابستگی هر چه بیشتر مردم به موبایل، ضرورت ارائه خدمات بانکی و پرداخت الکترونیک روی موبایل را هر روز جدی تر می کند و از این رو اتیک علاقمند به کیف پول الکترونیکی مبتنی بر کارت و سیم کارت است تا به وسیله کارت هیبریدی دریافت خدمات بانکی و خدمات شهروندی روی یک کارت امکان پذیر شود.

او در این باره به خدمت ویژه اتیک برای شارژ کارت شهروندی به وسیله موبایل اشاره کرد و توضیح داد: با نصب اپلیکشین من کارت، استفاده کنندگان از کارت شهروندی در مشهد می توانند با پرداخت مبلغ دلخواه، کارت خود را از طریق نزدیک کردن به گوشی موبایل دارای قابلیت NFC، بدون نیاز به پایانه های فروش شارژ، شارژ کنند که این خدمت یه زودی در کرمان نیز قابل استفاده می شود.

 تولید POS بانکی برای نخستین بار در ایران/ عرضه سالانه 200 هزار POS برای استارت تولید بومی

از دیگر بخش های سخت افزاری غرفه فناپ، تولید سخت افزارهای پرداخت الکترونیکی است که شرکت ارونتک تولیدات مشترک خود با شرکت کسلز تایوان را به بازدیدکنندگان معرفی می کند.

سیدحسین علوی مدیر کارخانه ارونتک است که با 50 نیروی کار مستقیم و 100 نیروی کار غیرمستقیم در منطقه آزاد اروند خرمشهر سالانه 200 هزار POSبانکی تولید می کنند. اقدامی که به اعتقاد خودش سود اقتصادی و کارآفرینی از طریق مسئولیت اجتماعی را توامان دارد.

او با اشاره به اینکه تا پیش از این تمامPOS های مورد استفاده در ایران وارداتی بوده، گفت: فکر تولید POS در کشور از نیاز فوری گروه مالی فناپ به 200 هزار عدد POS در سال ایجاد شد به طوری که اکنون تمامی POS های مورد نیاز مجموعه های طرف قرارداد با فناپ از جمله بانک رفاه، بانک صادرات، توسعه تعاون و اخیرا بخشی از نیازهای بانک سپه از تولیدات داخلی تامین می شود.

علوی درباره ایده مونتاژ محصول در کشور، توضیح می دهد: راهبر شرکت تولید سخت افزار در حوزه بانکی و غیربانکی نخست برای هلدینگ فناپ و سپس غیر از هلدینگ فناپ است. مونتاژ استارت تولید یک محصول است و در ادامه این فرایند برای تولید 30 تا 40 درصد قطعات داخل کشور هدف گذاری شده است.

 عرضه جدیدترین مدل های POS

شرکت تایوانی کسلز مهمان خارجی غرفه فناپ است. این شرکت که تاکنون در زمینه فروش تجهیزات بانکی و POSبا فناپ همکاری داشته اکنون همکاری خود را به تولید مشترک با ارونتک در ایران گسترش داده است. این شرکت جدیدترین تجهیزات سخت افزاری حوزه پرداخت و پرداخت همراه از جمله POS رومیزی، mPOS، pin-pad، پایانه فروش قابل حمل لمسی،کارت خوان چند منظوره و کارت خوان غیر تماسی را به بازدیدکنندگان عرضه می کند. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر