در مراسم افتتاحیه دومین رویداد تراکنش عنوان شد/5000 تریلیون تومان حجم مبادلات اقتصادی انجام شده در بستر بانکداری و پرداخت الکترونیک

دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 36 بازدید

با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد و دارایی دومین رویداد بین المللی  تراکنش افتتاح شد

به گزارش پرداخت برتر همایش و نمایشگاه تراکنش ایران با هدف ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای دانش شبکه بانکی و پرداخت کشور و دانش افزایی و با حضور مدیران و کارشناسان بانک‌هاو شرکت های پرداخت الکترونیک و بانکداری الکترونیک و شرکت‌های مرتبط در کنار سفیران و نمایندگان شرکت‌های خارجی در این حوزه امروز سه شنبه 11 آبان آغاز به کار نمود.

 

در ابتدای این مراسم دکتر بیات اقدام به معرفی محورهای همایش نمود و رویداد تراکنش را مدل توسعه یافته رویدادهای های ایرانی نام برد که با حمایت بخش حاکمیتی و میدان داری بخش خصوصی برکزار می گردد.در ادامه پزشکیان نایب رئیس مجلس سخنرانی نمود. 

سخنران بعدی این رویداد، قضاوی معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد و دارایی بود که در رابطه با قدرت نفوذ فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری سخنرانی کرد و به ارائه اطلاعات و آماری در رابطه با مبلغ تراکنش های انجام شده در نظام بانکداری الکترونیک پرداخت که در این گزارش به این آمار اشاره می شود. همچنین وی اظهار نمود به دلیل تحولات بانکداری الکترونیک در کشور امروز اکثر مبادلات با اسکناس و مسکوک انجام
نمی شود.

مبلغ تراکنش های انجام شده در سامانه های بانکداری و پرداخت الکترونیک شبکه بانکی کشور

خودپردازها عاملی بودند که مبادلات الکترونیک را رونق دادند . مبادلات الکترونیک انجام شده از طریق خودپردازها در سال گذشته، 1400 تریلیون تومان بوده و امسال هم برآورد می شود همین مبلغ باشد.

همچنین مبادلات انجام شده از طریق پایانه های فروش در سال قبل،965 تریلیون تومان بوده که امسال برآورد می شود به 110 تریلیون تومان برسد.

نقل و اتقال انجان شده از طریق پایانه های شعب در سالی که گذشت 500 تریلیون تومان بوده که امسال برآورد می شود 520 تریلیون تومان باشد.

نقل و انتقال وجوه از طریق سامانه ساتنا در سال گذشته 1700 تریلیون بوده که در سال 95 پیش بینی می شود به 2000 تریلیون تومان برسد.

همچنین حجم مبلغی مبادلات از طریق سامانه پایا یا دستور پرداخت مستقیم 200 تریلیون در سال 94 بوده که این مبلغ درسال 95 به 320 تریلیون می رسد.

جمعا در سال گذشته 5000 تریلیون تومان مبادلات اقتصادی از طریق بانکداری الکترونیک و ابزارهای پرداخت الکترونیک انجام شده که پیش بینی می شود در سال 1395 ارزش این مبادلات به 5500 تریلیون تومان برسد که این مفهوم نشان می دهد نظام بانکداری الکترونیک دارای جایگاه بالایی در مبادلات اقتصادی می باشد و نشان دهنده پیشرفت بسیار بالا در این حوزه می باشد که نیاز مردم را به اسکناس و مسکوک کم کرده است.

بعد از مراسم افتتاحیه، مسئولان و مهمانان ویژه حاضر در رویداد تراکنش ایران اقدام به رونمایی از تندیس دومین رویداد تراکنش نمودند. در ادامه مقامات حاضر در این رویداد از غرفه های بانک ها و شرکت های حاضر بازدید نمودند.

این نمایشگاه طی روزهای 11 تا 13 آبان در مجتمع نمایشگاهی شهر تهران واقع در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر