کسلز در راه ایران

دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 129 بازدید

فناپ با همکاری کسلز، یکی از تولیدکنندگان تایوانی دستگاه‌های پرداخت الکترونیکی، یک واحد صنعتی در منطقه صنعتی اروند در خرمشهر تاسیس کرده است. در این واحد صنعتی به نام ارونتک که فعلاً کار مونتاژ دستگاه‌های پوز را انجام می‌دهد، ۵۰ نفر مشغول کارند و قرار است در آینده با انتقال فناوری و دانش، تولید پوز در ایران از مبنا در این کارخانه صورت گیرد.یسون چیانگ و جاستین چن مدیر فروش منطقه خاورمیانه و ژاپن و مدیر تولید این شرکت می‌گویند ایران بازار بزرگ و فوق‌العاده‌ای برای آنهاست و محصولات جدیدتری به ایران عرضه خواهند کرد اما در مورد فرهنگ استفاده از این ابزارها نیز باید تغییراتی رخ دهد.

 

  کسلز بیشتر در کدام نقاط جهان فعالیت می‌کند؟

جیسون چیانگ: مقر اصلی کسلز در شهر تایپه تایوان واقع شده و حدود ۱۰ شعبه خارجی دارد که در شهرها و کشورهای مختلف قرار گرفته‌اند. اجازه دهید به چند شعبه آن اشاره کنم: بیجینگ، شانگهای، توکیو، میلان، اسپانیا، مکزیک و آتلانتا برخی از آنهاست. ما در حوزه تولید ابزارهای پرداخت بیش از ۲۰ سال سابقه داریم و سالیانه حدود یک میلیون دستگاه به اقصی نقاط جهان می‌فرستیم؛ یعنی تجارت جهانی انجام می‌دهیم. همچنین به ۱۲۰ کشور خدمات مشتریان ارائه می‌دهیم و با این کار، شرکای محلی خود را در کشورها و مناطق مختلف پشتیبانی می‌کنیم.

چرا ایران را انتخاب کردید؟

جیسون چیانگ: ابتدا در خاورمیانه هیچ تجارتی نداشتیم. ایران را انتخاب کرده‌ایم چون تقاضای زیاد و پتانسیل خوبی در این کشور وجود دارد. با وجود دوستان خوبی که در ایران داریم، تصمیم گرفتیم برای همکاری تولید محصولات‌مان در ایران اقدام کنیم. کار تولید به صورت SKD آغاز شده اما امیدواریم در آینده به تدریج محصولات به صورت CKD تولید شوند. در بازار ایران فرصت‌های زیادی وجود دارد، همچنین فضا هم باز و کار برای شرکت‌های خارجی در ایران آسان‌تر شده است. در مجموع امیدواریم در اینجا بتوانیم نقش موثری ایفا کنیم. در حقیقت ارونتک زیرمجموعه فناپ به عنوان شریک‌مان قرار است در اینجا دستگاه کارتخوان تولید کنند. کسلز در این میان نقش حمایت تکنولوژیک و دانشی در زمینه تولید دستگاه‌های کارتخوان را ایفا می‌کند.

قصد دارید محصولات را از ایران به کشورهای دیگر منطقه صادر کنید؟

جیسون چیانگ: کسلز می‌خواهد جزو سه بازیگر اصلی در دنیا باشد. در حال حاضر ما جزو پنج شرکت برتر دنیا هستیم و امیدواریم روزی بتوانیم با پشتیبانی شرکای خود در هر کشور، جزو سه شرکت اول دنیا باشیم. هدفی که کسلز برای مدیران فروش هر منطقه در نظر گرفته این است که در هر کشور بیشتر از ۳۰ درصد سهم بازار را در اختیار بگیرد. برای صادرات هنوز تصمیم نگرفته‌ایم. هیچ کس نمی‌داند در آینده چه روی خواهد داد اما از نظر ما این امکان وجود دارد.

آینده را در ایران چگونه می‌بینید؟ وقتی تجارت‌تان را شروع کردید آینده را چگونه می‌دیدید؟

جیسون چیانگ: آینده؟ فکر می‌کنم دو سه سال آینده برای ما خیلی مهم است؛ زیرا در این برهه به سرعت در حال گسترش در دنیا هستیم و این در راستای حرفی است که قبلاً در مورد رسیدن به جایگاه سه شرکت برتر در دنیا زدم. این هدف اصلی ماست و همچنان قدم‌ها را در این راستا برمی‌داریم. من ایران را مهم‌تر می‏‌بینم چون ایران یکی از سه مشتری برتر ماست و تمام تلاش‌مان را برای ایجاد بازار بزرگ‌تر به کار می‌گیریم و امیدواریم روزی بتوانیم به همراه شریک‌مان یک بازیگر قدرتمند و بزرگ در ایران باشیم.

به نظر شما تجربه استفاده از دستگاه کارتخوان در ایران برای کاربر چگونه است؟

جاستین چن: من فکر می‌کنم نحوه پرداخت بستگی به فرهنگ هر جامعه دارد. کسلز تنها لیست دستگاه‌هایی را فراهم می‌کند که نیازمندی‌ها و انتظارات شما را برآورده کند و بر اساس شرایط محلی هر شهر و کشور، این فرایند را شخصی‌سازی می‌کند تا مطمئن شود که نیاز بازارها را تامین می‌کند. بنابراین به دلیل تفاوتی که ایران با بقیه کشورهای دنیا دارد، برای شخصی‏‌سازی به اطلاعات در مورد فرهنگ این کشور نیاز داریم.

جیسون چیانگ: دستگاهی که ما به تمام دنیا ارائه می‌دهیم، با استانداردهای امنیتی جهان کاملاً همخوانی دارد. اگرچه رفتار مردم ایران بسیار دوستانه است اما در استفاده از وسایل پرداخت الکترونیکی کمی رفتار عجیبی دارند. مثلاً برای من عجیب است که در فروشگاه و رستوران مردم رمز کارت خود را فریاد می‌زنند! دستگاه‌های کارتخوان جایی دور از دسترس خریدار قرار دارد و فروشنده رمز را می‌پرسد و صاحب کارت نیز آن را بلند می‌گوید. این کار واقعاً خطرناک است؛ چرا که امکان دزدی و کلاهبرداری را افزایش می‌دهد.

در تایوان نوع استفاده به چه صورت است؟

جاستین چن: در تایوان ما از امضا و چیپ استفاده می‌کنیم. ولی در آمریکا می‌توانید از بین دبیت‌کارت‌ها که دارای پسورد هستند و کارت‌های اعتباری که از چیپ و امضا استفاده می‌کنند، هر کدام را خواستید انتخاب کنید؛ البته تمایل مردم به استفاده از دبیت‏کارت‏ها بیشتر است. این تفاوت روش‌های پرداخت به فرهنگ جامعه برمی‏‌گردد.

بازار ایران را در مقایسه با کشورهای منطقه چگونه ارزیابی می‌کنید؟

جیسون چیانگ: در حال حاضر ترکیه رتبه اول، ایران رتبه دوم، عربستان سعودی رتبه سوم و امارات رتبه چهارم را در اندازه بازار دارند.

منبع : ماهنامه پیوست

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر