وکیلیان از اقدامات شرکت کارت اعتباری ایران کیش برای کیفی سازی تراکنش ها می گوید

چهارشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 262 بازدید

 وکیلیان از اقدامات شرکت کارت اعتباری ایران کیش برای کیفی سازی تراکنش ها می گوید

در گزارشی که اخیرا از طریق شاپرک منتشر شده است شرکت کارت اعتباری ایران کیش بیشترین رشد در شاخص اثر بخشی کارتخوان های فروشگاهی را نسبت به سایر psp ها به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش ، این در حالی است که این شرکت از نظر مبلغ تراکنش نیز به عنوان دومین شرکت PSP معرفی شده است.

وکیلیان در باره اینکه چرا از میان تمام PSP ها، بیشترین رشد در شاخص اثر بخشی کارتخوان های فروشگاهی به ایران کیش رسیده است گفت :"شاپرک در چند ماهه اخیر شاخصی را به نام شاخص اثر بخشی معرفی کرده است ، این شاخص مرتبط با میزان تراکنش pspها و پایانه های فعال هر شرکت نسبت به پایانه های تراکنش های کل صنعت است وطبیعتا همه شرکت های psp به دنبال افزایش این شاخص هستند ،چون پارامترهای مثبت زیادی در درون خود دارد" معاون توسعه بازار ایران کیش ادامه داد:

" کار کردن روی پایانه های کم تراکنش و غیر فعال با توجه به قرارداد psp با بانک ها، به طور کامل بر عهده شرکت های psp نیست و بانک ها نیز برروی آن اعمال نظر نافذی دارند"

وی افزود :" بااینکه در کشور حدود دو میلیون صنف وجوددارد اما بیشتر از چهارمیلیون پایانه فروش دراختیار این اصناف است . این موضوع به این معناست که در بهترین شرایط احتمال تراکنش کردن بین دو دستگاه پوز 50 درصد است . یعنی اگر فرض را براین بگذاریم که دو دستگاه پوز در هر مغازه ای باشد، یکی از آنها کاملا فعال و دیگری غیر فعال یا کم فعال خواهد بود.

درنتیجه همه شرکت های psp به طور معمول با 50 درصد بازار مشکل خواهند داشت که سهم بازارهای متفاوت باعث پنهان ماندن موضوع فوق شده است "

پس چرا ایران کیش اول شد ؟

با این اوصاف پس چرا ایران کیش توانسته بیشترین رشد را درزمینه فعال کردن پوزهای غیر فعال داشته باشد؟ این سوالی است که معاون توسعه بازار ایران کیش اینگونه به آن پاسخ داد :" برای حل مشکل فوق باید به چند پارامترتوجه ویژه می کردیم ، تعریف دقیق ،استاندارد و سازمانی پارامترهایی چون ترمینال، پذیرنده، اینکه تا چه حد پذیرندگان جمعی و تا چه اندازه پایانه های غیر فعال وغیر واقعی سیستمی وجود دارد بسیار مهم بود."

وی گفت :" ما چندین وقت است که در این زمینه تمهیدات خاصی اندیشیده و با شرکت های مختلفی قرار داد بسته ایم و خودمان نیزبرای اینکه افزایش تراکنش با کیفیت داشته باشیم دائما بر این موضوع کنترل و نظارت داریم . " وکیلیان افزود :"

در حال حاضر یک کانال بسیار گسترده تماس خروجی داریم تا بدانیم که چرا پذیرنده ها، دستگاه های غیر فعال یا کم فعال می سازند. دراین کانال ماهانه بالغ بر 70 هزار تماس خروجی را بابت موارد مختلف پوشش می دهیم که بخشی از آن بابت پایانه های کم فعال و غیر فعال است

" معاون توسعه بازار شرکت ایران کیش گفت :"از طرفی تعاریف فنی و زیرساختی مان در خصوص ترمینال پذیرنده و حساب های متصل به آن را براساس استانداردهای شاپرک سازماندهی کردیم ." وکیلیان اضافه کرد :" فراموش نکنیم برگزاری جشنواره هایی مثل پات دراین شرکت نیز انگیزه های دیگری برای پذیرندگان ایجادکرد تا پایانه های غیر فعال این شرکت فعال شود."

پوزهای با قابلیت لمسی

  وی ادامه داد:" از سایر دلایل مهمی که باعث شد ایران کیش دراین شاخص بیشترین رشد را نسبت به سایر PSP ها داشته باشد، پایانه هایی‌است که اخیرا آن را دراختیارپذیرندگان‌می گذاریم. پایانه هایی که همگی لمسی (تاچ)،رنگی، دارای قلم های الکترونیک و از جدیدترین تکنولوژی های روز برخورداراست ، بخشی از این پایانه ها را برای نوسازی و بازسازی شبکه استفاده کردیم و بخشی از آن هم برای نصب های جاری مورد استفاده قرار گرفته است .طبیعتا همین ویژگی های دستگاه های ایران کیش باعث اقبال پذیرندگان در ماه های اخیر شده است.

رتبه دوم در بیشترین مبلغ تراکنش ؟؟؟

وکیلیان درباره اینکه این شرکت چگونه دومین سهم را در مبلغ تراکنش های شاپرکی داشته است نیز گفت:" اساسا به طور سنتی در psp ها دو فاکتور تعداد تراکنش و مبلغ تراکنش بسیار مهم و برای بانک ها مبلغ و میزان رسوب مبلغ حائز اهمیت است."

وی افزود :" طبیعتا ایران کیش از همان ابتدای کار به دنبال خدمت رسانی به بانک ها وپذیرندگان بوده است . مستقل از کارمزد شاپرک ،همواره بیش ازافزایش تعداد تراکنش ها، به همکاری با بانکها وجذب منابع برای آنها و اعتماد مردم میاندیشیدیم.

" معاون توسعه بازار شرکت ایران کیش گفت : "وقتی از لحاظ مبلغ تراکنش ها شرکت ایران کیش؛ مقام دوم را دربین سایر psP ها کسب می کند نشان دهنده اعتمادی است که پذیرندگان به ما کرده اندو این موضوع باعث افتخار ماست. .

 وکیلیان درباره اینکه چرا ایران کیش مبلغ تراکنش ها را بیشتر از تعداد تراکنش ها مدنظر قرار داده است ادامه داد  اساسا ما بیشتر روی مبلغ تراکنش فعالیت و بازاریابی کردیم و بانک ها را به آن سمت سوق دادیم، هدف اصلی ما خدمت رسانی بوده وغالب تراکنش هایی که توسط شرکت ایران کیش انجام می شود خرید (خرید های واقعی) است، به دنبال مسائل دیگری هم نبودیم ، از اینکه بانک ها به ما اعتماد دارند و پذیرندگان مبالغ بالاتری را با درگاه های ما انجام می دهند- که سرانه هر تراکنش و هر پایانه موید آن است – از آن ها سپاسگزاریم "

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر