هشدارهای امنیتی بانک صادرات برای خریدهای اینترنتی

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ 0 نظر 138 بازدید

هشدارهای بانک صادرات ایران برای خریدهای آنلاین هموطنان

​با توسعه فعالیت های الکترونیک در عرصه مبادلات اقتصادی و به ویژه خرید آنلاین ، برای مصون بودن از برخی چالش ها و مشکلات در این عرصه رعایت اصول ایمنی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران ، رعایت نشدن برخی مسایل احتیاطی سبب ایجاد زمینه مناسب برای افرادی است که با انگیزه سوء استفاده و با ترفندهای گوناگون مبادرت به کلاهبرداری از این طریق می کنند و علاوه بر خسارت های اقتصادی و مالی برای خسارت دیدگان، موجب خدشه به امنیت روانی آن ها می شود.

در همین ارتباط بانک صادرات ایران که بنا به تأیید دستگاه های مسئول و ذیربط، از آخرین نرم افزار و سخت افزارهای مربوط بهره می گیرد، به شهروندان و هموطنانی که برای سهولت در تهیه کالاو یا خدمات مورد نیاز اقدام به خرید اینترنتی از فروشگاه ها و مراکز عرضه کالا و خدمات می کنند به صورت اکید رعایت پاره ای از نکات را  یادآور می شود.

  • بررسی و اطمینان یافتن از نماد اعتماد الکترونیکی بر روی سایت
  • برخورداری سایت فروشگاه از گواهی SSL که یک استاندارد وب است و برای کد کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد
  • درج نشان و اطلاعات تماس با فروشگاه و امکان مراجعه حضوری برای خریدار 
  • همچنین رایانه و یا تبلت مورد استفاده در خرید اینترنتی الزاما بایستی دارای قابلیت های ایمنی به روز برای مقابله با ویروس ها و بد افزارها باشند.

شایان توجه است؛ با تشدید فرایند مقابله با عرضه کالاهای قاچاق و راه اندازی سایت های فروش اینترنتی،برخی سودجویان به ارایه کالاهای فاقد کیفیت روی آورده اند که از این رهگذر، دریافت کنندگان این نوع محصولات نیز ضمن متحمل شدن زیانهای مالی، ممکن است به دلیل استفاده از محصولات جعلی و تقلبی در معرض سایر مشکلات و عوارض جانبی آن قرار گیرند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر