توصیه توئیتر به کاربران برای اینکه هک نشوند‌؛

یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ 0 نظر 459 بازدید

توئیتر ادعا می‌کند که هک نشده اما با این حال برای حفظ امنیت حساب توئیترتان راه‌هایی را پیشنهاد می‌کند!
توئیتر اخیرا پس از اخبار قرار گرفتن نام‌های کاربری و کلمه‌های عبورشان در وب تاریک، اعلام موضع کرده و راهکارهایی ارائه داد.
گزارش‌ها حاکی از آن بود که بیش از ۳۲ میلیون حساب کاربری این شبکه اجتماعی در وب تاریک (بخشی از اینترنتی که در اختیار عموم نیست و بیشتر اهداف غیرقانونی دارد) برای فروش گذاشته شده است. این اخبار از نشت اطلاعات کاربری، توئیتر را پس از مای‌اسپیس و لینکداین، در لیست پلتفرم‌هایی قرار داد که مورد نفوذ قرار گرفته‌اند.
آنچه گذشت
به جهان صنعت به نقل از تک‌تایمز، این شرکت اخیرا آشکار کرد که آنها این موضوع را مورد بررسی قرار داده و اطمینان یافته‌اند که نفوذ به اطلاعات از سرورهای داخلی صورت نگرفته است. در عوض بدافزارها و هکرها اطلاعات را از سایر سایت‌هایی که مورد نفوذ قرار گرفته‌ به دست آورده‌اند و به این خاطر است که نام‌های کاربرری و پسوردهای توئیتر دیرتر از سایر شبکه‌های اجتماعی در معرض نفوذ قرار گرفته‌اند.
از آنجایی که بسیاری از افراد برای حساب‌های مختلف خود از یک کلمه عبور استفاده می‌کنند و برای مثال همان کلمه عبور لینکداین خود را برای حساب توئیترشان قرار می‌دهند (حتی مارک زاکربرگ هم از این قاعده مستثنا نیست) این موضوع می‌تواند یکی از دلایلی باشد که چرا هکرها قادر به دسترسی یا حدس زدن کلمه‌های عبور شدند.
توئیتر در پست وبلاگی خود نوشت: ما مسایل امنیتی را جدی می‌گیریم و هنگامی‌که چنین پیشامدهایی رخ می‌دهد آنها را بررسی می‌کنیم، اما هریک از افراد هم باید صحت هرگونه ادعا را مورد موشکافی قرار دهند. ما همیشه روی موضوعاتی که برای امنیت حساب‌ها تهدیدی واقعی به شمار می‌روند، تمرکز کردیم.
صرف‌نظر از اینکه نشت اطلاعاتی چطور صورت گرفته، حقیقت موضوع این است که کلمه‌های عبور بسیاری از کاربران در حال حاضر جایی در وب تاریک قرار گرفته است، بنابراین توئیتر آشکار کرد که آنها اقدامات امنیتی را برای حفظ امنیت حساب‌ها صورت داده است.
این شرکت تعداد نامشخصی از کاربران که حساب‌هایشان در معرض خطر است را اعلام کرد و پس از بررسی کلمه‌های عبوری که مورد نفوذ قرار گرفته بودند، مانع دسترسی این کاربران به حساب‌هایشان شد و آنها را ملزم به تغییر دادن کلمه عبورشان کرد.
توصیه‌های توئیتر برای حفظ امنیت حساب‌ها
کسانی که اطلاعات شخصی توئیترشان مورد نفوذ قرار گرفته، از طریق ایمیل آگاه شدند که کلمه‌های عبور خود را تغییر دهند.
کاربران قادر نخواهند بود وارد حساب‌های خود شوند، پیش از اینکه ابتدا کلمه عبور خود را تغییر دهند‌ تا از مجاز بودن شخص اطمینان حاصل شود.
توئیتر همچنین راه‌های دیگری را برای حفظ امنیت حساب‌ها پیشنهاد داده است. اول از همه اینکه کاربران باید کلمه عبور خود را تغییر داده و پسورد قوی‌تری را انتخاب کنند. یک نکته این است که کلمه‌ها را با حروف بزرگ انگلیسی، اعداد و سایر کاراکترهای خاص ترکیب کنند. ‌ همچنین برای وب‌سایت‌های متفاوت کلمه عبور مشابهی را قرار ندهند.
این شبکه اجتماعی همچنین بیان کرده است که کاربران می‌توانند دو فاکتور برای احراز هویت فعال کنند. وقتی با ثبت کلمه عبور وارد پلتفرم می‌شوند، باید شماره تلفن و ایمیل خود را نیز وارد کنند و آنگاه یک کد شناسایی شش رقمی از این طریق به کاربر ارسال می‌شود تا بتواند وارد حساب خود شود.
راه دیگری که این شرکت پیشنهاد کرده استفاده از اپلیکیشن مدیریت کلمه عبور (پسورد منیجر) است. پسورد منیجر کمک می‌کند از قدرت کلمه‌های عبوری انتخابی اطمینان حاصل کنید و آنها را در یک مکان نگه دارید‌ بنابراین کاربران دیگر نگران فراموش کردن کلمه‌های عبور دشواری که انتخاب می‌کنند، نخواهند بود.
توئیت مجدد پست‌های قبلی با یک کلیک
اما برخی کاربران علاقه‌مندند توئیت‌های قبلی خود را مجددا برای دوستان خود ارسال کنند و برای این کار پست موردنظر را کپی و پیست می‌کنند.
اما اینک امکان جدیدی در این شبکه اجتماعی به وجود آمده تا با یک کلیک بتوانید پست قدیمی خود را به‌اصطلاح ری- توئیت کرده و مجددا توئیت کنید.
حتی می‌توانید نقل‌قول‌ها را با این حالت برای دوستان خود بارگذاری کنید بدون اینکه از روش‌های قدیمی کپی کردن استفاده کنید.
تا پیش‌ از این می‌توانستید توئیت دیگران را مجددا توئیت کنید اما ارسال توئیت‌های خود کاربر به دلایل مختلف نیز ضروری به نظر می‌رسید که با امکان جدید به‌راحتی انجام می‌شود.
انتهای پیام

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر